Lanová dráha Diana oslaví 100 let

21.07.2012 08:48

Už za čtrnáct dní oslaví pověstná karlovarská lanovka na Dianu sto let svého fungování. Provozovatel, městská společnost Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s., zve všechny obyvatele i návštěvníky Karlových Varů. Bližší informace na stránkách www.dpkv.cz.

Oslavy se budou konat po dva víkendové dny, sobotu 4. a neděli 5. srpna, zájemci se mohou těšit mimo jiné i na prohlídku strojovny lanovky. Vzhledem k omezenému prostoru nabízí Dopravní podnik možnost si prohlídku v konkrétní den a hodinu zarezervovat. Rezervace je už nyní možná prostřednictvím webových stránek Dopravního podniku.

Pro oslavy je vydána zvláštní emise pamětních jízdenek v hodnotě 50,- Kč, zlevněné 25,- Kč. Jízdenka platí vždy na jeden den a platí na lanové dráhy Diana a Imperial, vyhlídkovou věž, dále na všechny linky MHD i na vyhlídkový autovláček. Jízdenky je možné si zakoupit v předprodeji v Zeyerově ulici nebo přímo na lanové dráze Diana.

Sobotní odpoledne od 13:00 do 17:00 bude na Dianě patřit mimo jiné vystoupení zpěvačky Šárky Markové a dětským soutěžím, nedělní odpoledne od 14:00 zpestří návštěvníkům karlovarská country kapela Bankrot. Návštěvníci mohou na místě zakoupit suvenýry včetně publikace o historii lanové dráhy Diana, nebo otisk pamětního razítka vydaného k výročí. Pro cestu do lázeňské části města mohou využít mimořádné autobusové linky z Horního nádraží k Lázním I., na které bude jezdit historický autobus ŠL 11, a to zdarma. Jízdní řád je zde:

http://www.dpkv.cz/administrace/foto_aktuality/73_10_1342096902_755063_max.jpg.

 

Zveme všechny zájemce o historii Karlových Varů i ty, kteří jen třeba chtějí strávit neobvyklý den s dětmi v zajímavém prostředí.

 

 

Jan Kopál
Tiskový mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·