Květnové farmářské trhy nabídnou novinky

18.05.2016 14:10

 

Nepřeberné množství kvalitních potravin a výrobků od farmářů a prvovýrobců nabídnou květnové farmářské trhy. Již v pátek 20. května od 11 hodin do vyprodání zásob najdou návštěvníci oblíbené i nové prodejce na prostranství před budovou Tržnice ve Varšavské ulici.

Mezi novinkami se objeví čerstvé nesušené těstoviny z pravé semolinové mouky, které jsou lisovány na originálních bronzových matricích. K těstovinám bude možné přikoupit kečupy a omáčky bez přidané vody, barviv a škrobu. Standardní nabídka ryb bude rozšířena o lososového  pstruha, pestrý výběr bude i v sortimentu rybích salátů. Prodejce s čerstvou drůbeží nabídne porcované  i celé krůty, kuřata a i kachny. U stánků s kořením mohou návštěvníci ochutnat nové druhy koření, např. směs „Mrňous gril", která je určená pro děti a obsahuje zejména sezamová semínka. Jako základ dětských zeleninových polévek pak poslouží směs „Smíšek".

Další novinkou bude kustovnice v podobě čisté stoprocentní šťávy nebo sirupu.

Velké zastoupení na farmářských trzích budou mít opět pěstitelé. Nakupující se mohou těšit na nepřeberné množství sazenic zeleniny (např. kedlubny, saláty, rajčata, brokolice), bylinek, květin, okrasných keřů, ovocných stromů atd. Trh provoní čerstvě vypěstovaný kopr, petržel kudrnatá a hladká, špenát, ředkvičky aj.

Chybět nebudou stálice karlovarských trhů, uzenáři, prodejci knedlíků, másla, sýrů ovčích, kozích i kravských a dalších mléčných produktů, pečiva, cukrářských výrobků, hub, medu, bylinkových směsí, koření a dalšího sortimentu

Farmářské trhy organizuje městská společnost KV CITY CENTRUM, která všechny zve k návštěvě a nákupu kvalitních produktů.

 

Zdroj: TZ  Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·