Kvalitnější péče pro onkologické pacienty

26.05.2015 19:57

 Pacienti s onkologickým onemocněním se v budoucnu dočkají přímo v regionu kvalitnější péče. Karlovarský kraj úspěšně pokračuje ve stavbě krytu pro lineární urychlovač v chebské nemocnici. Přístroj, který patří k naprosté světové špičce, bude lidem sloužit od příštího roku.

Prioritou Karlovarského kraje je, aby obyvatelé s onkologickým onemocněním nemuselidojíždět desítky někdy i stovky kilometrů dalekoa mohli se léčit přímo v regionu. Z tohoto důvodu zahájil v prosinci minulého roku stavbu krytu pro lineární urychlovač v Nemocnici Cheb. Zdejší onkologické oddělení je jediné v kraji a vzhledem ke končící životnosti stávajícího přístroje mu hrozilo uzavření. Celkové náklady projektu se pohybují okolo 29 milionů korun. Stavbur ealizuje firma Metrostav.

„V současné době je proinvestováno zhruba 49 procent z celkové částky. Dokončena byla hrubá stavba objektu a nyní přichází na řadu instalacerozvodů vody, topení, vzduchotechniky apod. Kromě toho se také pracuje na střeše a nazajištění okolí budovy pomocí gabionových opěrných stěn,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Na červen je naplánována montáž strojoven, rekonstrukce výměníkové stanice či například umístění speciálních protiradonových dveří. Stavba krytu by pak měla být hotova do konce července. Následně dojde k instalaci přístroje za téměř 81 milionů korun. Lineární urychlovač Elekta Synergy XVI se řadí mezi zařízení nejnovější generace a v současnosti se jím může pochlubit pouze nemocnice v Chomutově. „Předpokládáme, že lineární urychlovač bude po dokončení klinických a technických zkoušek uveden do ostrého provozu v prosinci tohoto roku,“ uzavřel Jakub Pánik.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·