Křižovatky na chebském obchvatu začnou sloužit co nejdříve

21.10.2014 18:54

 

 

 Na jaře letošního roku zahájil Karlovarský kraj stavbu jihovýchodního obchvatu Chebu. I přesto, že trasa nezasahuje do stávající silniční sítě, v některých částech se obchvat napojuje na místní silnice. To si vyžádalo omezení dopravy semafory nebo uzavírkami. Podle náměstka hejtmana Petra Navrátila proto budou části obchvatu, které komplikují plynulou dopravu, zprovozněny v předstihu.

 

Problematickým místem je především nově budovaná okružní křižovatka ve Svatém Kříži a křižovatka nedaleko místní části Háje. „Okružní křižovatka ve Svatém Kříži je budována po polovinách a doprava je zde řízena semafory. Nová křižovatka u Hájů si vyžádala úplnou uzavírku ve směru Háje – Slapany. Vnímám potížeřidičů s plynulostí dopravy v obou místech, proto budou obě stavby uvedeny do předčasného užívání k 18. listopadu letošního roku,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Po zprovoznění křižovatky ve Svatém Kříži by už řidiči neměli pocítit ve směru na Německo žádný problém s plynulou jízdou. Po zprovoznění kruhové křižovatky u Hájů se bude bez omezení jezdit nejen ve směru od Hájů na Slapany, ale také na místní komunikaci směrem na Podhrad.

 

Práce na jihovýchodním obchvatu Chebu postupují podle schváleného harmonogramu. V současné době je prostavěno asi 120 milionů korun z předpokládané celkové ceny stavby 390 milionů korun. Kompletní dokončení stavby se plánuje na 31. srpen roku 2015.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·