Krajští radní jednali s kolegy v Chodově

09.11.2015 20:30

O možnosti vrátit do Chodova agendu vyřizování občanských nebo řidičských průkazů, o bezpečnosti v kraji i o posílení zaměstnanosti jednali členové Rady Karlovarského kraje se svými protějšky z Rady města Chodova. Jednání vedl starosta města Patrik Pizinger a hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Obyvatele Chodova a okolí trápí mimo jiné oddalování výkonu státní správy.  Problém spočívá v tom, že se v souvislosti reformou státní správy a s digitalizací přesunulo například vydávání nových osobních dokumentů do Sokolova. „Budeme se nadále snažit o to, aby agendu znovu vyřizovaly nejen úřady obcí s rozšířenou působností, ale i ostatní městské úřady. Dojíždět z Chodova do Sokolova je nepříjemné především pro seniory, zatěžuje to nicméně třeba i podnikatele, kteří řeší živnostenskou agendu nebo daně,“ uvedl starosta města Patrik Pizinger. Podle hejtmana Martina Havla kraj podporuje trend návratu státní správy na městské úřady. O věci bude diskutovat s ostatními hejtmany na úrovni Rady Asociace krajů ČR.

Dalším tématem se stala bezpečnost ve městě. „Řada starostů má problémy s bezpečností ve městech, natož pak ve školách. Proto jsem chodovským radním představil projekt zabezpečení zatím krajských středních škol. Vím, že se na to snaží finančně přispět mnohdy i obce samotné,“ vysvětlil hejtman. Starosta Pizinger informoval hejtmana o aktivní podpoře městské policie, jejíž existence je z pohledu starosty v dnešní době nevyhnutelná.

Hovořilo se také o zaměstnanosti a požadavku firem z oblasti Chodovska, které potřebují, aby ze středních odborných škol vycházeli mladí lidé s dostatečnou kvalifikací hlavně v technických oborech. „My tady lidi vzděláme, ale oni pak za prací odchází jinam. Na jedné straně máme míru nezaměstnanosti na Chodovsku 8 procent, na straně druhé 200 volných pracovních míst v průmyslové zóně. Chybějí hlavně obráběči, seřizovači, zámečníci,“ popsal starosta. Zároveň ale ocenil, že se zástupcům kraje podařilo dostat náš region mezi strukturálně postižené oblasti. „Budeme žádat stát o podporu budování infrastruktury nebo ve školství a myslím, že teď máme mnohem větší šanci finance získat,“ uzavřel hejtman.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·