Krajský portál investičních příležitostí nabízí nové plochy k podnikání

14.12.2014 09:44

 

 

 

 

 Pět dalších ploch připravených pro investory a uskutečnění jejich záměrů od nynějška najdou zájemci na krajském portálu investičních příležitostí.Stránkywww.karlovyvary-region.eu/cz/slouží k podpoře investic, lepší orientaci investorů v regionu a k rozvoji podnikatelských aktivit.V současnosti Karlovarský kraj může nabídnout celkem 12 ploch vhodných pro průmyslovou výstavbu.

Mezi stávající investiční příležitosti přibyl průmyslový Panattoni Park Aš, který se nachází v těsné blízkosti německé dálnice A93 nedaleko saských i bavorských automobilek. „Umístění průmyslového parku je strategické, navíc v této oblasti je i dostatek kvalifikovaných zaměstnanců, proto by se tato plocha mohla stát ideálním místem pro investory z Německa nebo dodavatele od nás do Německa,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Další nabízenou lokalitou je plocha ve Skalné vhodná pro investiční výstavbu v oblasti průmyslové a drobné výroby, s dobrým dosahem inženýrských sítí. Vedení města navíc vítá možný příliv investic a další spolupráci s podnikatelským sektorem. Na Sokolovsku mohou investoři využít průmyslovou zónu bss Báňské stavební společnosti. „Plocha o rozloze přes 14 hektarů se nachází přímo na území města Sokolov podél Chebské ulice spojující Sokolov a Dolní Rychnov. V areálu jsou k dispozici administrativní objekty, haly a sklady. Nechybí ani návaznost na rychlostní silnici R6 Cheb - Karlovy Vary a vlečka napojená na železniční síť. Dokážu si představit, že by v prostoru mohlo vzniknout logistické centrum, lze jej ale využít i pro průmyslovou výrobu,“ dodal Navrátil.

Zajímavý pro podnikatele může být i projekt Panattoni Park Cheb, který tvoří dvě nájemní haly vhodné i k rozdělení do menších jednotek. Celková zastavěná plocha je 6,2 hektaru. Téměř 2 hektary plochy pro investory jsou k mání také v Kraslicích, v těsné blízkosti hranic se SRN.

„Portál investičních příležitostí si klade za cíl nejen nalákat možné investory, ale je naopak i otevřen těm, kteří by chtěli prezentovat volné plochy pro podnikání,“ zdůraznil Petr Navrátil s tím, že o aktualizaci stránek a jejich náplň se stará Karlovarská agentura rozvoje podnikání.Mezi kritéria pro zveřejnění ploch patří například minimální velikost plochy 1 hektar, schválená územně plánovací dokumentace a transparentní vlastnická struktura.

Veškeré informace o investičních příležitostech v Karlovarském kraji a okontaktních osobách, na něž se zájemci mohou obrátit s dotazy či se záměrem zveřejnění plochy, jsou k dispozici na stránkách http://www.karlovyvary-region.eu/cz/investicni-prilezitosti.

Zdroj. TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·