Krajská záchranka už se brzy pochlubí novým vybavením

02.11.2012 14:43

Dispečink Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje se přesunul do zbrusu nové budovy v areálu krajského úřadu. V následujících týdnech získá dlouho očekávané moderní technologické vybavení.

Díky němu bude možné lépe řídit týmy záchranných složek.

Nové technologické vybavení bude znamenat obměnu všech počítačů, softwaru i serverů na dispečinku. „Pořízeny budou nové mapové podklady a technologie pro sledování polohy vozidel pomocí GPS. Sanitní vozidla budou vybavena novými navigacemi a budou datově propojena. Dojde k centralizaci analogové rádiové sítě a radiostanice budou doplněny technologií PEGAS umožňující komunikaci na digitální bázi. Počítá se s nákupem nových přístupových a kamerových systémů,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Havel.

Karlovarský kraj je investorem projektu „Jednotná úroveň informačního systému operačního řízení a modernizace technologie pro příjem tísňového volání Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje“. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Celkové náklady dosáhnou výše 35 milionů korun, přičemž 28,3 milionů korun poskytne právě Evropská unie. Zbývajících 6,7 milionů korun uhradí kraj z vlastních zdrojů. „Karlovarské operační středisko bude díky novým technologiím patřit ke špičce v České republice a bude řídit pohyb výjezdových skupin po celém kraji“, dodal Havel.

Projekt bude dokončen v červnu roku 2013.„Zlepší se komunikace mezi dispečinkem a posádkou sanitních vozidel, která nyní probíhá na analogové bázi. Nové vybavení zdokonalí propojení jednotlivých složek integrovaného záchranného systému,“ uzavřel ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora.

 

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/7/7316/7316906_11a90dd14045b640ec420dcc9bf78c02/images/P1310484.jpg

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·