Kraj zmodernizoval kardiologické oddělení karlovarské nemocnice

24.05.2017 17:12

 

 

 

Pacienti kardiologického oddělení karlovarské nemocnice se dočkali nových pokojů s moderními lůžky a veškerým potřebným zázemím. Karlovarský kraj pro ně nechal přestavět lůžkovou část kardia ve třetím patře pavilonu C. Z krajského rozpočtu na akci uvolnil téměř 4 miliony korun.


„Lůžková část kardiologického oddělení byla i původně ve stejném patře, kde probíhala rekonstrukce. Stavebními úpravami ale došlo k rozšíření na 20 lůžek s možností případného navýšení na 24 lůžek, navíc pacienti získali podstatně více soukromí ve dvoulůžkových pokojích a potřebný prostor mají i lékaři a sestry na pracovišti echokardiografie. Byl bych rád, kdyby se v novém prostředí cítili lépe nejen nemocní, ale také zdravotníci,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

 

Stavebníci ze společnosti ZISTAV vybourali stávající příčky, vystavěli nové a osadili je dveřmi. Kompletně provedli veškeré elektroinstalace, zdravotnickou techniku a odvětrání. Kromě běžných pokojů mají lidé k dispozici i nadstandardní lůžka, společenskou místnost, na oddělení vznikly lékařské pokoje a zázemí pro sestry. Oddělení bylo dále vybaveno novým nábytkem.

 

„Jde o další krok na cestě k budování plnohodnotného krajského kardiocentra,” řekl k investici Josef März, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice. Díky rozvoji karlovarské kardiologie tak už dnes nemusí pacienti dojíždět kvůli některým výkonům na vzdálená pracoviště v Praze nebo Plzni. „Investice kraje pak umožňují nejen další rozvoj tohoto oboru v Karlových Varech, ale také zvyšování kvality péče i komfortu pro pacienty.”

 

Péči o pacienty v kardiocentru nabízí Karlovarská krajská nemocnice už 10 let. Formovalo se postupně, původně jako část interního oddělení. V roce 2012 s výstavbou pavilonu A (pavilon akutní medicíny) došlo k vyčlenění části lůžek intenzivní péče do samostatné části - koronární jednotky. Postupně se podařilo i rozšířit prostory pro ambulantní péči a stacionář. Díky tomu je možné poskytovat péči ve specializovaných poradnách a část intervenčních výkonů provádět ambulantně. Nyní se po dokončené přestavbě zvýší i komfort lůžkové části.


 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·