Kraj vypraví na letní olympiádu dětí a mládeže 140 sportovců

01.06.2015 15:21

 Mladí atleti, cyklisté nebo střelci budou letos hájit barvy našeho regionu na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015 v Plzni. Akce s celorepublikovou účastí se uskuteční od 14. do 19. června.

 

Své síly změří všichni sportovci v 18 disciplínách, součástí her jsou ale také dvě doprovodné soutěže – psaní na klávesnici a fotografická korespondenční soutěž. „Výprava Karlovarského kraje čítá celkem 168 členů, tedy sportovců a trenérů. Největší ambice má náš kraj ve sportovní střelbě, cyklistice a v orientačním běhu. Ve sportu velmi záleží na štěstí a momentální kondici, proto budeme velice rádi, když se dočkáme úspěchu i v dalších disciplínách,“ uvedl krajský radní Edmund Janisch.Čestnou úlohu vlajkonoše výpravy přijal nohejbalista Jan Wanke, oddílový hráč extraligového klubu SK LiaporWitte Karlovy Vary, který je zároveň reprezentantem ČR.

Karlovarský kraj jako každoročně podpořil přípravu sportovců v rámci příspěvků na sport a volný čas dětí a mládeže. „Sportovcům navíc kraj nechal tradičně ušít jednotné sportovní soupravy, letos v kombinaci černé, modré a bílé barvy. Na zajištění reprezentace na olympiádě jsme vynaložili zhruba 1, 3 milionu korun,“ vyčíslil Pavel Kubeček z odboru školství.

 

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje České republiky. Záštitu nad olympiádou převzala v květnu 2009 Asociace krajů ČR. Olympiády se konají každoročně, střídá se jejich letní a zimní podoba. Během olympiád se mladí sportovci pravidelně setkávají s celosvětově známými a úspěšnými sportovními osobnostmi.


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·