Kraj se bude ucházet o pořadatelství Olympiády dětí a mládeže

16.05.2017 13:41

 

 

 

 Devátý ročník Zimní olympiády dětí a mládeže už od roku 2003 organizuje Český olympijský výbor spolu s jednotlivými kraji. Karlovarský kraj se chce o pořadatelství ucházet v roce 2020. Soutěž krajských reprezentací v kategorii 12 až 16 let je jednou z největších sportovních akcí v republice.

Do výběrového řízení na pořadatelský post se kraje budou moci přihlásit od června do září letošního roku. Olympijský kraj pak bude vybrán do prosince. „Budeme usilovat o to, aby se hry historicky poprvé konaly právě v Karlovarském kraji. O této možnosti jsem již informovala i naše sportovce na nedávném vyhlášení Sportovce roku 2016 a věřím, že řada z oceněných bude reprezentovat kraj právě také na této olympiádě. Podle minulých zkušeností se akce účastní i více než tisíc dětí,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Olympiáda sportovcům navozuje průběh a atmosféru velkých olympijských her. Mladí účastníci si užijí mediální pozornost, slavnostní ceremoniály, zapálení olympijského ohně i soužití v olympijské vesnici. Své dovednosti ukáží v několika zimních disciplínách, v loňském roce soutěžili například v akrobatickém lyžování, ledním hokeji, biatlonu, krasobruslení či snowboardingu. „Karlovarský kraj má mnoho skvělých a úspěšných sportovců. Na zimních i letních olympiádách v minulých letech jsme většinou skončili na posledních místech a já bych si velmi přála, aby se to změnilo,“ dodala hejtmanka.

Olympiády dětí a mládeže se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Poslední zimní olympijské hry proběhly vloni v Ústeckém kraji, ty další se uskuteční na začátku roku 2018 v Pardubickém kraji. V současné době se více než 200 mladých sportovců z našeho kraje připravuje na osmé Hry letní olympiády dětí a mládeže 2017, která se bude konat v červnu v Jihomoravském kraji.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·