Kraj renovuje silnici mezi Starým Sedlem a Sokolovem

09.08.2016 11:57

Krajská silnice III. třídy ze Starého Sedla do Sokolova tvoří důležitou dopravní spojnici mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Jde o vhodnou alternativu k dálnici D6 a hojně ji využívají i turisté při cestě na hrad Loket ve směru od Sokolova a od Chebu. Právě proto se Karlovarský kraj rozhodl nechat opravit vytížený úsek silnice a zajistit, aby jízda pro řidiče byla bezpečnější a pohodlnější.

Opravu vozovky kraj hradí z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který pro letošní rok činí 112 milionů korun. „Celkem z peněz SFDI plánujeme uskutečnit dvacet menších neinvestičních akcí a 4 investiční. Osm z nich už je dokončeno, tři stavby jsou rozpracovány. Počítáme s tím, že kompletně bude všechno hotovo nejpozději do konce října,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik během zvláštního kontrolního dne stavby.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160809120229_001_ls.png

V úseku od kruhové křižovatky u dálnice D6 u Sokolova až do Starého Sedla stavebníci ze společnosti SWIETELSKY stavební, s.r.o. pracují od poloviny července letošního roku na opravě vozovkových vrstev.  Nejprve odfrézovali stávající vrstvy vozovky v místech napojení a opravili podkladní vrstvy. Následně položili asfaltový beton. Součástí stavby je také napojení na stávající sjezdy a autobusové zastávky a zpevnění krajnic.  Po dokončení prací se obnoví vodorovné dopravní značení. „Předpokládáme, že stavba, která přijde na 7, 3 milionu korun, bude dokončena podle plánu v závěru srpna. Děkujeme řidičům za trpělivost, protože částečná uzavírka jim komplikuje průjezd tímto úsekem, ale věřím, že s nově opravenou silnicí budou spokojeni,“ dodal Jakub Pánik.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160809120532_001_ls.png

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·