Kraj přistaví v karlovarské nemocnici patro pro plicní oddělení

23.10.2015 11:52

 Karlovarský kraj připravuje další část rekonstrukce nemocnice v Karlových Varech. Díky investiční akci za téměř 70 milionů korun vznikne na lůžkovém pavilonu C nástavba, do které se ze starého nevyhovujícího pavilonu přestěhuje plicní oddělení. Zastupitelstvo kraje rozhodlo, že dodavatele vybere formou otevřeného zadávacího řízení. Půjde o historicky první investici v Karlovarské krajské nemocnici s finanční spoluúčastí města Karlovy Vary.

Nové plicní oddělení s celkovou kapacitou dvacet lůžek se v nových prostorách dočká moderních pokojů pro dva až tři pacienty, malého zákrokového sálu a ambulantního bloku. V léčebném traktu se počítá i s prostorem pro spirometrii a inhalaci. Nové podlaží bude doplněno o zázemí pro personál a tři inspekční pokoje.

„Stavbu bychom chtěli zahájit na jaře příštího roku, potrvá zhruba osm měsíců. Zvýší se standard poskytované péče na plicním oddělení a očekáváme úspory v nákladech na energie. Pavilon C, nyní s vizáží starého paneláku, dostane spolu s novým 5. podlažím zároveň moderní fasádu, zateplení a opraveny budou jeho balkony,“ řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik. 

Karlovarský kraj předpokládá, že investici zaplatí ze tří zdrojů. Z účelové dotace od Ministerstva zdravotnictví ČR ve výši 39 milionů korun, částkou 15 milionů z vlastního rozpočtu a díky už schválenému příspěvku od města Karlovy Vary ve výši 5 milionů. V příštím roce kraj požádá město o dalších 10 milionů korun a náměstek hejtmana Pánik věří, že odezva bude pozitivní.      

V současné době sídlí plicní oddělení v nevyhovujícím pavilonu z roku 1896, který je v havarijním stavu.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·