Kraj přispěje na sportovní a volnočasové činnosti

10.08.2016 13:57

 

 I příští rok podpoří Karlovarský kraj ze svého rozpočtusportovní a volnočasové aktivity dětí a mládeže. Zájemci o dotaci mohou své žádostipodávat již od 16. srpna. Jen letos kraj schválil více než 300 žádostí.

Převážnou většinu žádostí za rok 2016 tvořily dotace na podporu sportovních aktivit. Kraj přispěl na pravidelnou celoroční činnost sportovních klubů působících v regionu částkou 15,2 milionu korun. Napořádání sportovních akcí, mezi něž patřilo například Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze či Mistrovství světa v motocrossu, dálevydal3,8 milionu korun. Prostředky ve výši 400 tisíc korun obdrželi také žadatelé o dotaci na volnočasové aktivity dětí a mládeže. Pravidelná celoroční činnost i volnočasové akce získaly shodně po 200 tisících korunách.

Žádosti o dotaci pro rok 2017 přijímá odbor školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu v době od 16. srpna do 31. října 2016. „Z rozpočtu Karlovarského kraje budou opět podpořeny volnočasové i sportovní aktivity dětí a mládeže, a nově i vrcholový sport,“ uvedl krajský radní Edmund Janisch.

Karlovarský kraj také získal za účelem podpory sportovní činnosti dětí a mládeže dar od Českého olympijského výboru, který pro letošní rok dosahuje výše 2,6 milionu korun. K němu ze svého rozpočtu přidá dalších 1,8 milionu korun. Většinu prostředků rozdělí mezimístní sportovní kluby a téměř 300 tisíc z celkovéčástky poputuje na financování aktivit v rámci celonárodního projektu „Děti na startu“. Ten umožní všeobecnou sportovní přípravu dětí předškolního a mladšího školního věku.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje  

LPP   

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·