Kraj pořádá již pátý ročník výstav středních škol

22.09.2017 12:37

 

 

 Vybrat si tu správnou střední školu není rozhodně jednoduché. Aby si žáci udělali jasnou představu o nabídkách vzdělávacích institucí v regionu, připravil pro ně Karlovarský kraj další sérii výstav středních škol. Akce se postupně uskuteční ve všech větších městech a chybět na nich nebudou ani významní zaměstnavatelé.

Výstavy se konají ve spolupráci se středními školami a první z nich proběhne již 27. září v prostorách Integrované střední školy Cheb od 9 do 16 hodin. Další pak bude následovat 5. října na Integrované střední škole technické a ekonomické Sokolov od 9 do 17 hodin a poslední se uskuteční 12. října v budově Střední průmyslové školy Ostrov od 8:30 do 17 hodin. Na organizaci výstav poskytl Karlovarský kraj příspěvek ve výši 40 tisíc korun.

„Výstavy nabízejí jedinečnou příležitost získat na jednom místě potřebné informace ohledně nabízených oborů i budoucího uplatnění. Zváni jsou nejenom žáci, kteří budou končit povinnou školní docházku, ale samozřejmě i jejich rodiče,“ uvedl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.  

Vystavující školy mají kromě jiného připravenou i ochutnávku toho, s čím se u nich mohou žáci při výuce setkat. K vidění budou 3D tiskárny, roboti, chemické pokusy nebo například kosmetika a měření tlaku. Pořadatelé očekávají obdobnou účast středních škol jako v loňském roce, kdy se jich na výstavách prezentovalo celkem 24.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·