Kraj plní slib, zajistil lékárenskou pohotovost

22.03.2017 10:39

 

 

 

 

 

Lidé v Karlovarském kraji už nebudou muset mít do budoucna obavy, že během státních svátků zůstanou kvůli zavřeným lékárnám bez potřebných léků. Vedení Karlovarského kraje totiž vyřešilo problém s chybějící lékárenskou pohotovostí a pověřilo management Karlovarské krajské nemocnice, aby zajistila lékárenskou pohotovostní službu o svátcích v lékárnách karlovarské a chebské nemocnice.Obě lékárny by měly zůstat otevřeny už o Velikonocích.Během roku se jedná o celkem 7 svátečních dní.

 

Situace ohledně zavírací doby lékáren se před časem zkomplikovala kvůli novele zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Změna legislativy způsobila, že o svátcích zůstávají zavřeny i lékárny v hypermarketech, kam lidé mohli dosud jít až do večerních hodin. „Poprvé se dopad změny zákona projevil o loňských Vánocích, kdy během svátků zůstaly všechny lékárny i ve velkých hypermarketech zavřeny. Dostali jsme hned v tu dobu stížnost občanů, že potřebovali urychleně zajistit léky pro nemocné dítě a nesehnali žádnou otevřenou lékárnu. Proto jsme si řešení této věci vzali za své a uložili jsme managementu Karlovarské krajské nemocnice, aby zajistil ve dnech státních svátků pohotovostní službu právě v lékárnách karlovarské a chebské nemocnice. Lékárny nemocnic budou otevřeny o svátcích od 9 do 21 hodin. Věřím, že to lidé uvítají a pomůžeme jim řešit problém, když lék potřebují opravdu akutně,“ upřesnil krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš a dodal, že rozpočet kraje to nebude stát ani korunu. Službu uhradí Karlovarská krajská nemocnice a  tržby návštěvníků lékáren.

 

Karlovarský kraj v současné době zajišťuje lékařské pohotovostní služby, na které zároveň poskytuje finanční prostředky, pro spádové oblasti Karlovy Vary - lékařská pohotovost pro dospělé, děti, zubní (KKN), dále Sokolov - lékařská pohotovost pro dospělé, děti, zubní (NEMOS SOKOLOV), Cheb        - lékařská pohotovost pro dospělé a děti (KKN), zubní(Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje), Ostrov - lékařská pohotovost pro děti (NEMOS PLUS), Aš - lékařská pohotovost pro dospělé (KKN). Lékařská pohotovostní služba funguje v oboru chirurgie a všeobecné praktické lékařství také od 1. 3. 2016 v Mariánských Lázních (Město Mariánské Lázně).

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·