Kraj opět vyšle děti a studenty za kulturou

10.08.2015 16:04

 Děti z mateřských škol, školáci a studenti v Karlovarském kraji budou moci i letos díky unikátnímu krajskému programu s názvem „Děti, mládež a kultura“ navštívit celou řadu kulturních akcí. Karlovarský kraj vyčlenil ze svého rozpočtu bezmála 2,5 milionu korun na to, aby umožnil studentům během školního roku navštívit divadelní představení, koncert či se podívat do galerie, muzea, knihovny, ale třeba i do hvězdárny.

 

Cílem programu je vést mládež ke kulturnímu chování, vztahu k umění a zvyšování kulturní vzdělanosti. „Projekt je v rámci republiky ojedinělý a jsem rád, že se díky němu daří zpřístupnit co největšímu počtu dětí hudební zážitek a kontakt s živými umělci v divadle nebo setkání s uměleckými díly na výstavách. Proto je částka, kterou Karlovarský kraj každoročně na tuto aktivitu uvolňuje, rok od roku vyšší. V loňském roce se za kulturou podívalo přes 35 tisíc dětí a doufám, že letos jich bude ještě víc,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu Petr Zahradníček.

 

Karlovarský kraj podporuje rozvoj kulturní vzdělanosti dětí a mládeže již dvanáctým rokem. Zpočátku byl program zaměřený pouze na studenty středních škol. Postupně se však nabídka kulturních programů rozšiřuje tak, aby oslovila i děti škol základních a mateřských. „K programu kraj každoročně vydává katalog, ve kterém si školy samy z nabídky dvou set různých pořadů vyberou ten, který je pro ně nejzajímavější,“ dodal Petr Zahradníček. K divadelním představením a koncertům letos přibyla i možnost návštěvy porcelánky v Nové Roli, kde se děti v rámci tzv. Porcelánové školičky seznámí s postupem výroby porcelánu a mohou si přímo vyzkoušet jeho dekoraci.

 


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·