Kraj opět podpoří vysazení původních druhů ryb do řek

07.07.2016 21:04

 

 

 

 

 Celkem 150 tisíc korun půjde z krajského rozpočtu na vysazení plůdků reofilních(žijících především v proudících říčních vodách) druhů ryb do rybářských revírů v regionu. Pokračuje tak vzájemná spolupráce kraje a Českého rybářského svazu, jejímž cílem je zajistit rovnováhu říčních společenstev v místních tocích.

 

Karlovarský kraj spolupracuje s Českým rybářským svazem už od roku 2012. „Činnost rybářů chceme podpořit i letos mimo jiné tím, že přispějeme na vysazení plůdků ostroretky říční, jelce jesena nebo okouna říčního do Ohře. Rybáři by měli nasadit asi do 100 tisíc plůdků,“ uvedl krajský radní Josef Hora.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160707210756_001_ls.png

Josef Hora u Ohře

 

Jak uvedl předseda karlovarské organizace Českého rybářského svazu Michal Blahůšek, s vysazováním rybáři začnou po podzimním slovení násad pravděpodobně na konci října a začátkem listopadu. „Pak bude důležité, aby vysazené rybky odolaly tlaku rybožravých predátorů,“ dodal.

 

Mezi reofilní druhy ryb patří ostroretky, podoustve, parmy, jelci nebo hrouzci. Většina těchto ryb se živí drobnou živočišnou potravou a tře se na písčité nebo kamenité dno řek.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·