Kraj opět podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

17.05.2017 08:33

 

 

 

 I v letošním roce Karlovarský kraj přispěje na budování cyklistických tras a stezek, jejich projektovou přípravu, údržbu a značení. Po schválení návrhu krajským zastupitelstvem si žadatelé o dotace mezi sebou rozdělí více než 3,6 milionů korun.

 

„Milovníkům cyklistiky nabízí Karlovarský kraj téměř dva tisíce kilometrů tras. Zájem o ně každoročně stoupá, proto se Karlovarský kraj snaží podporovat projekty, které přispívají k rozvoji cyklistické infrastruktury. V letošním roce dotaci získá celkem šestnáct žadatelů. O příspěvky se mohly ucházet obce, mikroregiony i příspěvkové organizace,“ uvedl krajský radní Josef Janů. V případě investičních projektů dosahuje dotace až padesáti procent, u neinvestičních aktivit až pětasedmdesáti procent.

 

Žadatelé dotace využijí například na opravu účelové komunikace na Cyklostezce Ohři v úseku Jakubov – Stráž nad Ohří, na zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí Cyklostezka Cheb – Dřenice, na stavbu odpočinkového místa na cyklotrasách procházejících vesnicí Salajna či na vybudování cyklotrasy mezi Hroznětínem a Ostrovem. Na investiční projekty kraj vynaloží 2,1 milionu korun, na ty neinvestiční pak více než 1,5 milionu korun.  

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·