Kraj opět podpoří exkurze školáků na ekofarmy

13.04.2016 20:28

 

 

 

I v letošním roce se mohou stovky předškolních dětí a školáků z našeho regionu podívat na ekofarmu, biostateknebo skládku odpadů v Černošíně. Dopravu na akce opět uhradí Karlovarský kraj. Druhou vlnu příjmu objednávek na exkurze pro rok 2016 spustí odbor životního prostředí krajského úřadu od 18. dubna.

 

„Exkurze školáků na ekofarmy nebo do centra odpadového hospodářství podporuje kraj už od roku 2010. Zájem ze strany mateřských, základních i středních škol je obrovský, bohužel nemůžeme uspokojit úplně všechny. Věřím, že se však postupně dostane i na ty, kteří zatím neuspěli,“informoval krajský radní Josef Hora. Školy se letos hned v první vlně objednaly na 176 návštěv farems předpokládanými náklady 670 tisíc korun z krajského rozpočtu a zájem projevily také o 39 exkurzí do Černošína s podporouve výši 260 tisíc korun.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160413203334_001_ls.png

Ilustrační foto: LPP

 

„Peníze určené na dopravu se vyčerpaly během třídnů, proto jsme se rozhodli využít nevyčerpaných financí z dotačních titulů odboru životního prostředí a zemědělství a uvolnit jepro druhou vlnu. Doufejme, že tím uspokojíme co nejvíce žádostí. Volné termíny jsou podle předběžných informací z farem a z Černošína především v září a říjnu 2016,“doplnil radní Hora.

 

Karlovarský kraj hradí dopravu do vyčerpání připravené částky, žáci si zaplatí pobyt a program. V nabídce je 5 míst: Biostatek ve Valči, Ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, Botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Žadatelé, kterými jsou školy, si musí dohodnout nejprve termín na vybraném místě. Následně vyplní a odešlou přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt, poté jim bude doručeno potvrzení s informací o dopravci. Přesný postup objednání je zveřejněn na stránkách Karlovarského krajehttp://www.kr-karlovarsky.cz/zivotni/Stranky/EVVO_skoly.aspx.

 

Zdroj: TZ TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·