Kraj opět nabídne podnikatelům příspěvky na inovace

25.11.2015 13:35

 

 Firmy, které chtějí inovovat svou výrobu a potřebují přitom spolupracovat s vysokými školami či vědeckými pracovišti, znovu budou mít šanci získat dotaci z rozpočtu Karlovarského kraje. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, v návrhu rozpočtu je na příspěvky vyčleněno okolo 2 milionů korun. Zájemci budou moci své žádosti podávat od konce listopadu 2015 do začátku ledna příštího roku.

Kraj tyto příspěvky poskytuje již od roku 2012, přičemž každý ze žadatelů může získat dotaci až do výše 170 tisíc korun. „Naším cílem je podpora zvýšení konkurenceschopnosti regionálních podnikatelů.Během uplynulých čtyř ročníku soutěže kraj vynaložil na dotacích pro místní inovativní firmy částku 9,1 milionu korun ze svého rozpočtu.  O inovační voucher žádalo celkem 46 firem, přičemž 38 procent z nich podalo žádost opakovaně. Počet žadatelů rok od roku stoupá,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Největší zájem o příspěvky mají firmy z oborů strojírenství, výroby stavebních materiálů, recyklace, stavebnictví, cestovního ruchu či služeb.Inovační vouchery v polovině firem pomohly další spolupráci s externími výzkumníky z vědeckovýzkumných institucí. Jednalo se o větší a dlouhodobější spolupráci financovanou již dříve i z vlastních finančních zdrojů místních firem. Podnikatelé oceňují zejména jednoduchost administrace žádosti a potvrdili, že inovační vouchery pomáhají překonávat bariéry pro navázání spolupráce mezi firmami a vědci,“ uvedl Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, která dotační titul administruje.

Jedním z nejvýznamnějších partnerů firem je Západočeská univerzita v Plzni, a to díky své dostupnosti v sousedním regionu, ale také proto, že poskytuje široké spektrum znalostí v technických i přírodovědných oborech.

Dosud nejúspěšnějším žadatelem o inovační vouchery v Karlovarském kraji je firma KORNET s.r.o.z Kraslic se třemi úspěšnými žádostmi, následující firmy získaly dva inovační vouchery: AMATI - Denak, s.r.o. (Kraslice), CZECH INDUSTRY GROUP a.s. (dříve Sostroj, a.s. Sokolov), D&A Travel s.r.o. (Lázně Kynžvart), ECOLOGICAL CONSTRUCTION GROUP s.r.o. (K. Vary), G D K spol. s r.o. (Kolová), KERAMEX Group s.r.o.(K. Vary), KESSL spol. s r.o.(K. Vary), KSB spol. s r.o. (Božíčany), MINERAL DEKOR s.r.o.(Františkovy Lázně), MONTSTAV CZ s.r.o.(Sokolov).

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·