Kraj ocenil nejúspěšnější žáky v soutěžích za minulý školní rok

26.10.2017 20:22

 

 

 

 

Karlovarský kraj tradičně ocenil žáky a studenty škol z regionu, kteří se v uplynulém školním roce zúčastnili předmětových, sportovních, uměleckých a dalších soutěží. Slavnostní ceremoniál se konal v sále Základní umělecké školy v Horním Slavkově. Pamětní listy, symbolické šeky i keramické smajlíky předali mladým talentům hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a krajský radní Jaroslav Bradáč. Akce se účastnili také zástupci Asociace školních sportovních klubů ČR, ředitelé škol, pedagogové, představitelé měst a obcí i rodiče.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171026202443_001_ls.png

„Chtěla bych vám všem moc poděkovat za to, jak skvěle jste reprezentovali náš kraj. Ráda bych vám slíbila podporu i v budoucnosti, ale vy zase na oplátku musíte slíbit nám, že se i po studiích do našeho regionu budete vracet zpět, uvedla hejtmanka během slavnostního aktu.

Přehled oceněných:


Předmětové soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Mezinárodní soutěž Intel ISEF 2017 v Los Angeles v USA
dvě první místa - First Award a Best of Category Award

Karina Movsesjan  První české gymnázium v Karlových Varech

Odborná práce: „Mutace v DNA-opravném proteinu RAD51 a jeho úloha při genomové nestabilitě a vzniku nádorů“

Úspěšná studentka, která v minulém školním roce vyhrála v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v oboru biologie, získala následně titul Česká hlavička 2016, cenu Učené společnosti 2017 a zvítězila také v Expo Science AMAVET 2017.

Mezinárodní olympiáda v informatice (IOI) v Teheránu, Írán
Richard Hladík
Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně
V konkurenci 310 soutěžících z celého světa skončil na 72. místě a umístil se tak ve stříbrné skupině.

Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – německý jazyk kategorie II B                                                          Kristina Kůtková Gymnázium Cheb
2. místo

Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – německý jazyk kategorie III A                                                        Tomáš Kůtek Gymnázium Cheb
3. místo

Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – anglický jazyk kategorie II A
Melinda Licová
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova ul.
3. místo

Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – anglický jazyk kategorie III A
Matyáš Černý
První české gymnázium v Karlových Varech
1. místo   

Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – anglický jazyk kategorie III B
Sofie Musková
První české gymnázium v Karlových Varech
1. místo   

Ústřední kolo soutěže Středoškolská odborná činnost – obor 13 – Ekonomika a řízení
Jindřich Úlovec, Gymnázium Cheb
2. místo

Ústřední kolo soutěže Matematický klokan – kategorie cvrček
Matouš Vlček
Základní a mateřská škola Tři Sekery, okres Cheb
1. místo

Ústřední kolo soutěže Matematický klokan – kategorie klokánek
Julie Nečová
Základní škola Merklín, okres Karlovy Vary
3. místo

Celostátní matematická soutěž žáků SOŠ a SOU – kategorie IV.
Richard Kokštein Střední průmyslová škola Ostrov
2. místo

Němčinář roku 2016
Jana Picurová Gymnázium Ostrov
3. místo Evropa, 2. místo ČR

Sportovní soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a ostatní sportovní soutěže

Republikové finále ve florbalu – kategorie III – dívky
Jessica Primasová, Tereza Vainerová, Barbora Rothová, Michaela Křížová, Nikola Primasová, Patricie Suchanová, Kristýna Sklenářová, Denisa Kochová, Tereza Mašková, Klaudie Kováčová, Kristýna Londýnová, Natálie Kratochvílová, Anna Valková, Leontýna Rozničková
Základní škola JIH, Mariánské Lázně
2. místo
 

Oborové soutěže středních odborných škol a středních odborných učilišť a ostatní školní soutěže

Ústřední kolo soutěže Finanční gramotnost – kategorie II                        
David Václavík, David Brandl, Jan Seidl

Základní škola Sokolov, Rokycanova 258                                                                                    
2. místo

Ústřední kolo soutěže SAPERE – vědět jak žít – kategorie I                                                               
Matěj Mucha, Veronika Tenglerová, Miroslav Vavřík, Základní škola Kraslice
3. místo

Ústřední kolo soutěže Tuta Via Vitae -  kategorie II  
Lucie  Bittmanová, Lucie Peršínová, Iveta Schwarzová Základní škola Kraslice
3. místo

Mladý módní tvůrce ČR 2016 – oděvní tvorba – oděvní doplňky
Kateřina Rezková, Sandra Doanová Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary

2. místo


Eustory (dějepisná soutěž pro studenty SŠ do 20 let)
Název práce: „Protistátní“ skupina Michal Kičera a spol.
Markéta Šteklová Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
1. místo              

AR Junior 2016 (aranžérská soutěž)
Alice Streicherová Střední živnostenská škola Sokolov, příspěvková organizace
3. místo kategorie kresba zátiší
Dominik Bartošek Střední živnostenská škola Sokolov, příspěvková organizace
2. místo kategorie výkladní skříň

Logistik Junior 2016
Daniel Brabec, Tomáš Ouda a Veronika Mašková Střední škola logistická Dalovice, příspěvková organizace
1. místo

Gastro Hradec Vitana Cup 2017
Michaela Staňková Střední živnostenská škola Sokolov, příspěvková organizace
Kategorie cukrář kadet Gastro Jobs Cup
3. místo
David Tauer Hotelová škola Mariánské Lázně, příspěvková organizace
2. místo – kategorie kuchař kadet
Václav Úlovec Hotelová škola Mariánské Lázně, příspěvková organizace
3. místo – kategorie kuchař kadet

Lázeňský pohárek 2016
Daniela Vaněčková Střední živnostenská škola Sokolov, příspěvková organizace
1. místo kategorie cukrář

Lukáš Roubínek Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace
2. místo kategorie kuchař

Mistrovství ČR žáků oborů kadeřník a kosmetička
Margarita Krupeničová Střední živnostenská škola Sokolov, příspěvková organizace
1. místo make-up
a zvláštní cena Laureát kosmetické tvorby 2017

15. ročník soutěže „O hoblík Káji Hoblíka“ 2017
Dominik Würkner, Marek Šolc Střední odborná škola stavební Karlovy Vary, příspěvková organizace
1. místo

Chodovar Cup 2017
Denis Banda, Kamila Křížová
Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace
1. místo obor číšník

FOOD Cup 2017
Daniel Kula
Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace
1. místo obor kuchař

Literární soutěž Pardubické střípky
Jana Dobrovolná
Gymnázium Ostrov, příspěvková organizace
3. místo

Pražský studentský summit
Lukáš Tamchyna
Gymnázium Ostrov
zvláštní ocenění
Filip Rück Gymnázium Ostrov
nejlepší delegát

Ústřední kolo soutěže Komenský a my
Karolína Šmejdová
Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně
2. místo kategorie B + cena poroty
Sabina Kilianová Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně
kategorie B – ocenění nejlepší literární práce

Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2017
Pavel Princl, Nikola Rubešová, Tomáš Kupka, Kateřina Volfová, Tomáš Dufek, Jan Gitter
Střední živnostenská škola Sokolov
1. místo – kategorie Stánek
2. místo – kategorie Slogan
 

6. ročník celostátní soutěže Kouzlení z perníku
Marie Janková
Střední živnostenská škola Sokolov
stříbrné pásmo v kategorii dárková kazeta
stříbrné pásmo v kategorii zdobení na čas

Studentská soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů 2017
Miloš Fajfr Střední lesnická škola Žlutice
2. místo kategorie vábiči pokročilí

Kamil Václavík Střední lesnická škola Žlutice
2. místo kategorie vábiči začátečníci

Jan Petr Střední lesnická škola Žlutice
3. místo kategorie vábiči začátečníci

Mistrovství republiky ve vábení jelenů Ohrada 2017
Jiří Horník
Střední lesnická škola Žlutice
3. místo kategorie vábení jiných druhů zvěře

 

 

 

Nejúspěšnější školy ve sportovních soutěžích organizovaných AŠSK a podporovaných MŠMT, Karlovarským krajem a partnery

První stupeň ZŠ

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289                                                                                      1. místo

Základní škola JIH, Mariánské Lázně, Komenského 459                                                          2. místo

2. základní škola Cheb, Májová 14                                                                                     3. místo
 

 

 

Druhý stupeň ZŠ + nižší stupeň osmiletého gymnázia

Základní škola Sokolov, Pionýrů 1614                                                                                              1. místo

Základní škola Karlovy Vary, Konečná 25                                                                                     2. místo
         
Základní škola Ostrov, Masarykova 1289                                                                                    3. místo
 

 

 

Střední školy

Střední pedagogická škola, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary
               
                                                                                                                                                 1. místo

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum                                                         2. místo

První české gymnázium v Karlových Varech                                                                     3. místo

 

Umělecké soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a další umělecké soutěže

Teplické flautohry - VIII. ročník soutěžní přehlídky ve hře na zobcovou flétnu (celostátní soutěž) – kategorie II – soutěž souborů
Soubor Vlareda: Vlasta Červenková – klavír, Réka Šuba – zobcová flétna,
Daniel Šobr – zobcová flétna Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha Cheb
1. místo
 

Prague Junior Note 2017 (celostátní soutěž mladých pianistů do 15 let)
Klára Skalková Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně
3. místo III. kategorie
 

Mezinárodní taneční soutěž „Dance World Cup“ - SRN Selb
Baletní kvarteto
Yelyzaveta Sushynska, Darya Bondareva, Tereza Ševčíková, Martina Ngoová
Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně
3. místo                                                                             

Celostátní soutěž „Hradecké Guitarreando“ - Hradec Králové, 27. 5. 2017 - Elektrická kytara
Martin Polidar
        Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně
1. místo                                                             

Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů – Brno - Hra na tubu
Petr Břeň
 Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně                   
3. místo a laureát soutěže                         

Mezinárodní výtvarná soutěž – Skopje, Makedonie
Dagmar Ježková, Julia Havlín, Soňa Hrnčířová
Gymnázium Ostrov
Ocenění a diplom

Region 2017
Milan Demjan
Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary
2. místo – kresba busty

Soutěž Zlatá struna – republikové kolo – autorská soutěž
Lucie Šreinová
Základní umělecká škola Horní Slavkov
1. místo

Karlovarský skřivánek 2017
Jan Matocha
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova
2. místo – kategorie A1
Kristýna Sekotová Základní umělecká škola Nejdek
2. místo – kategorie A2
Kristina Kůtková Gymnázium Cheb
3. místo – kategorie B

Národní kola uměleckých soutěží základních uměleckých škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR

HUDEBNÍ OBOR

Hra na klavír

0. kategorie                       3. místo               Sebastian Cretan                           
Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně

                                                                             

 

2. kategorie                       3. místo               Jan Mareš                                         
Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha Cheb

                                                                             

 

3. kategorie                       2. místo               Ondřej Mareš                                 
Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha Cheb

                                                                             

Hra na housle

0. kategorie                       3. místo               Michal Balík                                     
Základní umělecká škola Antonína Dvořáka Karlovy Vary

                                                                             

 

0. kategorie                       3. místo               Hana Maňkošová                          
Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

                                                              

Hra na violu

6. kategorie                       3. místo               Matěj Milev                                    
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15

                                                              

Hra na violoncello

0. kategorie                       2. místo               Terezie Marková                           
Základní umělecká škola Sokolov

                                                                             

 

1. kategorie                       2. místo               Alžběta Čamková                          
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15

                                                                             

 

3. kategorie                       3. místo               Ondřej Seehák                               
Základní umělecká škola Kraslice

                                                              

 

4. kategorie                       2. místo               Pavel Mašek                                    
Základní umělecká škola Sokolov                                                                          
                                                                             

 

6. kategorie                       3. místo               Kristián Šťastný                              
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15                                                         

 

9. kategorie                       2. místo               Magdaléna Pitrová                       
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15

                                                                             

 Hra na kontrabas

2. kategorie                       2. místo               Natálie Drahá                                 
Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

                                                                             

Hra na kytaru - kytarové kvarteto                                                                         

I.c) kategorie                    1. místo               kytarové kvarteto                          
Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně

                                                                               Daniel Indra, Huy Khánh Nguyen,

Petr Graulich, Karel Suchánek

Ostatní orchestry

CA II) kategorie                3. místo               ZUŠ BAND (36žáků)                       
Základní umělecká škola Horní Slavkov


Jazzové soubory

B1 II) kategorie                2. místo               Junior Dixieland

Dan Korec, Josef Miklušák, Adéla Ryšánková, Adéla Sismilichová, Vojtěch Starenko, Tadeáš Šorejs, Martin Valko, Jan Vlasák, William Vlček
Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně


 

C1 II) kategorie                1. místo               Big Band ZŠ a     ZUŠ Karlovy Vary (20 žáků)

Vojtěch Beer, Isabel Freundová, Šimon Hrbek, Tomáš Hykl, Karolína Kuberová, Daniel Kubín, Barbora Matochová, Marta Nováková, David Osvald, Jan Prokop, Matěj Rothbauer, Vojtěch Sandr, Tereza Skalická, Vojtěch Ševčík, Adéla Šindelková, Matyáš Týnek, Ondřej Vondráček, Vojtěch Vondráček
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15

Vilém Schlapák

Základní umělecká škola Nová Role

Jolana Šindelková
Základní umělecká škola Nejdek

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·