Kraj navyšuje dotace na obnovu kulturních památek

03.08.2017 12:49

 

 

O dva miliony korun více, než se původně plánovalo, vydá Karlovarský kraj ze svého rozpočtu na obnovu kulturních památek a památkově hodnotných objektů. Původně schválená letošní částka ve výši zhruba 8 milionů korun se tak zvýší na celkem 10 milionů 350 tisíc korun.

„O navýšení dotací v programu na obnovu kulturních památek rozhodla Rada kraje, poskytnutí části dotací musí ještě odsouhlasit krajští zastupitelé na svém jednání v září. Budeme tak moci vyjít vstříc i těm žadatelům, na které se původně nedostalo. Peníze půjdou například na pokračování opravy nejstaršího stojícího kostela sv. Urbana v Karlových Varech, na opravy kostelů v Milhostově nebo v Horní Blatné. Zvýší se dotace mimo jiné na sanaci zříceniny hradu v Andělské Hoře nebo na revitalizaci Labutího jezírka v Mariánských Lázních,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Kraj přispívá především na projekty, které pomohou k záchraně unikátních kulturních památek, dále těch, které jsou v havarijním stavu, nebo jsou atraktivní z pohledu cestovního ruchu. „Budu velmi usilovat o to, aby se navýšení financí na opravy památek v našem regionu promítlo i do návrhu krajského rozpočtu na rok 2018. Na to, jak jsme malý region, je na našem území mnoho zanedbaných a chátrajících památek, cítím to jako velký dluh z minulosti,“ vysvětlila Daniela Seifertová.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·