Kraj nabídne školám mobilní dopravní hřiště

28.09.2017 16:25

 

 

Karlovarskému kraji se podařilo získat od Ministerstva dopravy ČR do zápůjčky mobilní dopravní hřiště. Novinářům jej představila hejtmanka Jana Vildumetzová a její náměstek pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Hurajčík.

Hřiště je složeno z protiskluzových gumových podložek imitujících asfalt. Díky nim je možné vytvořit různé dopravní situace. Samozřejmostí jsou i dopravní značky a světelné semafory, které jsou nezbytnou součástí řízení silničního provozu. Výhodou mobilního dopravního hřiště je jeho snadná manipulovatelnost a využitelnost za každého počasí. V zimě může být rozloženo v tělocvičnách, v létě pak kdekoliv venku.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170928162714_001_ls.png

 

„Mám velikou radost z toho, že můžeme školám nabídnout možnost bezplatného zapůjčení mobilního dopravního hřiště. Děti patří k nejohroženějším skupinám v dopravě a díky němu se snadněji naučí, jak se mají na silnicích chovat a jak mají dbát své vlastní bezpečnosti. Je to skvělá vzdělávací pomůcka,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Dětem a pedagogickému dozoru tak jednoznačně odpadá nutnost cestovat kvůli dopravní výchově po regionu. „Plánujeme, že bychom hřiště půjčovali školám na jeden den, a to vždy ve středu. Možné by samozřejmě byly i dlouhodobější rezervace. Na webu Karlovarského kraje vzniká rezervační systém, který bude případné zájemce informovat o aktuálních zápůjčkách,“ doplnil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje 

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·