Kraj dokončí modernizací Domova pro seniory SKALKA v Chebu

07.04.2016 09:27

 Nová jídelna se zimní zahradou, posezení s občerstvením, supermoderní kuchyně a nově vybudované oddělení domova se zvýšenou péčí - to jsou novinky, kterými se chystá Domov pro seniory "SKALKA" v Chebu zpříjemnit život svým obyvatelům i zaměstnancům. Na začátku března 2016 byla zahájena první etaparozsáhlých stavebních prací, které budou spočívat v celkové rekonstrukci dvoupodlažní přístavby hlavní budovy domova pro seniory.

​„Rozsáhlou obnovuvnitřních prostor domova, která znamená mnohem komfortnější bydlení pro seniory odpovídající evropské úrovni, bude financovat Karlovarský kraj, jenž jezřizovatelem a zároveň majitelem objektu. První etapa vnitřní rekonstrukce budestát celkem 35, 4 milionu korun. Významnou část této částkyve výši 26, 5 milionu přitom kraj získal z dotačního programuRozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí. Z toho vlastní podíl Karlovarského kraje činí téměř 9 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák. Podle náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke Stöcklové, která se účastnila zahájení první etapy přestavby, ministerstvo tyto aktivity kraje vítá, protože na území ČR je ještě celá řada domovů pro seniory s nevyhovujícím vybavením starým několik desetiletí.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160407092849_001_ls.png

V popředí zleva náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová, náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák, ředitelka DPS SKALKA Radka Müllerová.

 


Plánované úpravy jídelny dají vyniknout důstojnému a plně funkčnímu prostředí, kde budou klienti domova nejen stolovat, ale trávit i volný čas při občerstvení s rodinou a přáteli. Nejmodernější technologie ve vývařovně domova přinesou pracovní komfort personálu kuchyně a umožní obohatit sortiment nabízených jídel. „V prvním nadzemním podlaží nově vznikne uzavřené oddělení pro klienty trpící stařeckou demencí. V těchto prostorách budou jednolůžkové pokoje s koupelnami, které bude možné variabilně uzpůsobovat podle různých potřeb klientů,“ popsala ředitelka domova Radka Müllerová. Součástí oddělení domova se zvláštním režimemse stane společenská místnost pro společné aktivity klientů nabízené kvalifikovaným personálem.


Tím však záměry Karlovarského kraje zvelebit domov „SKALKA“ nekončí. „V současné době čeká Karlovarský kraj na odsouhlasení žádosti o dotaci na další dvě etapy vnitřní rekonstrukce, kterou podal na MPSV ČR. Práce by měly začít v roce 2017, budou spočívat ve výměně všech stávajících dožilých instalací a vytvoření bezbariérových osobních koupelen v každém pokoji klienta,“ vysvětlil Miloslav Čermák.


Po dokončení celkové přestavby budeDomov pro seniory „SKALKA“ v Chebu s kapacitou 108 lůžek místem, kde mohoužít senioři s podporou odborného personálu v důstojném prostředí při zachování nejvyšší možné kvality života až do svých posledních dnů. 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·