Kraj chce podpořit zajištění veřejné služby v obcích

03.04.2012 08:44
Verejna sluzba Celkem 8 obcí může od kraje  získat finanční příspěvek na nákup nářadí a dalších pracovních pomůcek pro své obyvatele, kteří pobírají sociální dávky a jsou evidováni jako nezaměstnaní.

Peníze lze využít i na činnost koordinátora obce, jenž by spolupracoval s Úřadem práce při zajištění veřejné služby. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, dostanou obce, které o příspěvek zažádaly, částku ve výši 1 milion 512 tisíc korun.

Původně obce požadovaly  celkovou částku 2, 7 milionu korun. „Vzhledem k tomu, že jsme ale vyčlenili na podporu veřejné služby i na bezúročné půjčky k zajištění veřejně prospěšných prací dohromady 1, 5 milionu korun, museli jsme požadavky pokrátit, aby se dostalo na všechny,“uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák. Peníze tak získají Rotava, Bukovany, Horní Slavkov, Kraslice, Nové Sedlo, Teplá, Jáchymov a Toužim, tedy obce z lokalit, kde hrozí sociální vyloučení. „Naše příspěvky mohou pomoci zaměstnat víc lidí, kteří jsou dlouhodobě bez práce. Bude to jednak dobrý signál pro jejich spoluobčany, že si nezaměstnaní takzvaně zaslouží dávky, které pobírají, navíc to umožní těmto lidem zvykat si znovu na běžný pracovní režim,“dodal náměstek. O poskytnutí bezúročné půjčky na financování veřejně prospěšných prací nezažádala žádná z obcí.

Kolik lidí bude veřejné práce vykonávat, záleží především na obcích a jejich spolupráci s Úřadem práce. Kromě úklidu veřejných prostranství by mohli také pomáhat při údržbě některých částí páteřní cyklostezky nebo při likvidaci bolševníku.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·