Kraj bude zajišťovat údržbu všech silnic v regionu

26.07.2016 20:52

 

 

 Až dosud se krajští silničáři starali o zimní a letní údržbou silnic II. a III.tříd v regionu, o údržbu státní silnice I. třídy museli soutěžit ve výběrovém řízení. Vpřípadě, že by neuspěli, potkávali by řidiči v zimě na silnicích I. třídy jejich sypače se zdviženou radlicí. Situaci ale změní memorandum mezi Ministerstvem dopravy ČR, Asociací krajů ČR a jednotlivými kraji. Na jeho základě se budou moci kraje starat o údržbu všech komunikací na svém území, což systém udržování vozovek v některých regionech podstatně zjednoduší.

 

„V této chvíli chce stát konečně diskutovat s kraji o tom, že je správné, aby se postaraly nejen o své „dvojky a trojky“, ale i o silnice I. třídy. Krajští silničáři pro to mají veškeré vybavení, je tedy naprosto logické, aby zajišťovali údržbu všech silnic a nemuseli vybrané státní úseky, udržované jinou najatou firmou, projíždět především v zimě se zdviženou radlicí a bez posypu, to by asi pro lidi bylo těžko pochopitelné,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik

 

Kraje se společně shodly na převodu správy silnic I. třídy, ale s podmínkou, že budou zajišťovat pouze zimní a běžnou údržbu a ne investiční opravy, které by nadále zabezpečovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR. „Tato podmínka se musí promítnout do zákona o pozemních komunikacích. Návrh novely by mělo připravit ministerstvo dopravy,“ dodal Jakub Pánik.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·