Kraj bude nově poskytovat stipendia žákům v oboru zdravotnický asistent

13.04.2015 08:46

 

 

 

 Žáci oboru zdravotnický asistent středních zdravotnických škol budou nově patřit mezi studenty, kterým Karlovarský kraj poskytuje stipendia. Vedení kraje si od tohoto opatření slibuje zvýšení zájmu žáků o obor, jehož absolventi mají v regionu velmi dobré uplatnění na trhu práce. Stipendia by mohli studenti získat už příští školní rok. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém jednání 10. dubna.

Obor se v současnosti vyučuje na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Karlovy Vary a Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole Cheb.  „Obě tyto školy se v posledních letech potýkají s klesajícím počtem žáků, což je škoda, protože jednak nabízejí vysokou kvalitu výuky, navíc po ukončení školy mají zdravotničtí asistenti jistotu pracovního uplatnění. Žákům tohoto oboru nabídneme motivační i prospěchová stipendia, a to už od školního roku 2015/2016. Stipendia se nebudou týkat jen nově nastupujících 1. ročníků, ale i dosavadních studentů oboru zdravotnický asistent,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Jakub Pánik.

Kraj vyčlenil na vyplácení stipendií asi 500 tisíc korun ročně. „Věřím, že absolventi středních zdravotnických škol po ukončení studia zůstanou pracovat zde v kraji, protože zdravotnická zařízení dlouhodobě bojují s nedostatkem nelékařského zdravotnického personálu. Proto také vítám aktivity nemocnic v kraji, které již zdravotním sestrám navýšily platy, vyplácejí náborové příspěvky či poskytují další zajímavé benefity ke zpříjemnění jejich práce,“ dodal Jakub Pánik.

Detailnější informace žákům a jejich rodičům poskytnou obě střední zdravotnické školy, potřebné údaje jsou k nalezení rovněž na internetových stránkách Školského portálu Karlovarského kraje (www.kvkskoly.cz)

 


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·