Kraj a REHOS Nejdek plánují vznik hospicu

22.05.2015 20:17

 

Krajské Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS Nejdek stále zvyšuje úroveň péče o pacienty léčebny. Vedení zařízení nyní ve spolupráci s Karlovarským krajem plánuje vznik samostatného hospicového pavilonu. Po společném jednání s ředitelkou REHOS Nejdek, Olgou Pokornouto potvrdil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Na území Karlovarského kraje dosud není žádný „kamenný“ hospic, mobilní hospicová péče funguje v Chebu a v Sokolově. „Právě proto bych chtěl diskutovat o myšlence vzniku pavilonu lůžkové hospicové a paliativní péče, což v našem regionu citelně chybí,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.  Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pokorné sice zařízení v současnosti má 12 lůžek pro paliativní péči o nevyléčitelně nemocné, nicméně ona sama se už delší dobu zabývá záměrem rozšířit kapacitu zařízení výstavbou nového pavilonu určeného pro hospicovou péči. „Máme představu, že by vznikl dvoupatrový objekt pojený s hlavní budovou, otevřený i pro návštěvy příbuzných, kde by se nacházelo okolo dvaceti hospicových lůžek,“ dodala.

Oba zúčastnění se společně dohodli, že vedení zařízení připraví popis projektu a předpokládané náklady na výstavbu pavilonu. „Kraj mezitím zmapuje možnosti financování realizace projektu hospicu s pomocí evropských dotací,“ doplnil Jakub Pánik s tím, že vznik hospicu byl i jedním z témat diskuze hejtmana Martina Havla s prezidentem Milošem Zemanem při jeho dubnové návštěvě regionu.

Zařízení REHOS Nejdek má 80lůžek, denně přijme či propustí 3 až 4 klienty. O nepřetržitou zdravotní, ošetřovatelskou a rehabilitační péči se stará primář s týmem lékařů zhruba 60 dalších zdravotníků a zaměstnanců. Po rekonstrukci budovy jsou nyní v plném proudu práce na terénních úpravách v okolí budovy, kde budou mít pacienti k dispozici aktivní odpočinkovou zónu s možnosti zacvičit si na venkovních rehabilitačních strojích, posedět na lavičkách, případně relaxovat s rodinou v některém z altánků.  Byť se jedná o příspěvkovou organizaci kraje, zařízení dokáže hospodařit bez provozního příspěvku od zřizovatele.


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP
 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·