Končí platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů

05.04.2012 17:10

V těchto dnech si mnozí z nás vybírají nebo již dokonce vybrali vhodné místo, kde stráví svoji letní dovolenou. Pokud je takovým místem destinace v zahraničí, doporučují pracovníci oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů plzeňského magistrátu občanům, aby včas provedli kontrolu, zda mají potřebné a hlavně platné doklady pro vycestování.

 

„V úterý 26. června končí platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů. Ty, které byly provedeny do 30. června minulého roku tedy pozbývají platnost 26. června 2012,“ uvádí Ivana Vítová, vedoucí oddělení.

 

Po tomto datu smí každý občan překročit hranice jen s vlastním cestovním dokladem, a to buď s cestovním pasem, nebo pokud se jedná o státy EU, s občanským průkazem.

 

„Pro rodiče to znamená požádat si v dostatečném časovém předstihu o vydání nového cestovního dokladu pro své děti. Zákonná lhůta pro vydání je 30 dnů,“ upozorňuje Ivana Vítová a doplňuje, že když tak rodiče učiní v nejbližších dnech, vyhnou se případným velkým frontám a stresovým situacím na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Odboru správních činností Magistrátu města Plzně na náměstí Republiky 16.

 

Pro usnadnění vyřízení žádosti nabízí oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů občanům možnost využit online rezeravace na adrese: www.uradbezcekani.cz, kde má každý možnost vybrat si podle vlastního uvážení den i hodinu, která mu nejvíce vyhovuje.

 

Úřední hodiny oddělení jsou od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin. Ve středu je možné vyřídit žádost ještě v rozšířených úředních hodinách od 18 do 19 hodin, ale pouze po předchozím objednání na www.uradbezcekani.cz.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·