Kobra a Tiger na startu aneb Slavní boxerští šampioni poběží Volkswagen Marathon Praha

01.05.2013 11:25

Nejen skvělí běžci, ale také další významné osobnosti se pravidelně zapisují do startovní listiny Volkswagen Maratonu Praha. Letos 12. května poběží dva mistři světa v boxu István Kovács a Dariusz Michalczewski a jen trenérovo důrazné doporučení zastavilo třetího, Lukáše Konečného, aby je doprovodil!

 „Čeká mě obhajoba titulu, koncem června blízko českých hranic. Jsem v přípravě, zápas ale ještě není stoprocentně potvrzen,“ vysvětluje Lukáš Konečný, pravidelný účastník Ústeckého půlmaratonu.

„Když jsem v tréninku, taky dobře běhám, takže jsem se chystal a těšil i na výkon, že bych to dokázal zaběhnout. Jenže trenér mi to zakázal, že bych byl dlouho unavený a malátný a jistě by to celkovou přípravu ovlivnilo,“ mrzí českého boxera. Každopádně však přijede své kolegy do Prahy na start povzbudit a  zaběhne si se svými dcerami alespoň Volkswagen Rodinný Minimaraton.

István Kovács, v současnosti evropský viceprezident federace WBO, bývá jeho supervizorem při vrcholných zápasech. Nyní 42letý muž patří k nejvýznamnějším maďarským boxerům poslední éry. Má olympijské zlato z Atlanty 1996, k tomu tituly amatérského mistra světa i Evropy, v roce 2001 získal i profesionální pás světového šampiona WBO. Původem fotbalista, přezdívaný Kobra nebo Ko-Ko, byl dvakrát zvolen maďarským Sportovcem roku. Potkat ho můžete i v jeho úspěšné restauraci Box Utca v Budapešti.

Dariusz Michalczewski byl zase v ringu známý pro svůj atraktivní styl jako Tiger. Je mu 45, pochází z Gdaňsku. Získal titul mistra Evropy a v roce 1988 emigroval do Německa. Tady se brzy vypracoval do jednoho z nejlepších profesionálů. Celkem 23x obhájil titul mistra světa WBO. A jen jediný zápas ho dělil od historického rekordu Rockyho Marciana ve šňůře 48 zápasů bez porážky. V Německu se prodává energetický nápoj s jeho jménem. Kamarádí se známou hollywoodskou hvězdou Markem Wahlbergem (hrál mj. Planeta opic, Fighter…), známým také jako zpěvák Marky Mark. Ten mu věnoval jeden ze svých songů No Mercy a Michalczewski sám v něm mluví polsky.

Oba boxeři přijedou sami ze svého zájmu, nejedná se o žádnou promo akci. „Bavili jsme se o tom už v zimě. Říkali mi o svých plánech a chtěli mě jako průvodce,“ potvrzuje Lukáš Konečný.

 

Tomáš Nohejl

 

http://img9.rajce.idnes.cz/d0902/7/7887/7887391_8d06c3cfc9eb9231896bd17b69344404/images/LukKonenvst.jpg

Lukáš Konečný v Ústí

 

 

 

Prague International Marathon spol. s r.o. / tempo team prague s.r.o.

Veronika Honsová

PR & marketing manager

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·