Karlovy Vary uvidí moderní gymnastiku

14.06.2012 00:00

Na závěr sezóny připravily karlovarské moderní gymnastky exhibiční vystoupení pro širokou veřejnost a nábor nových děvčat do oddílu TJ Slavia.
Na exhibici diváci uvidí mistrovské sestavy nejlepších moderních gymnastek karlovarského oddílu, dozví se informace o oddíle, tréninkovém programu a samozřejmě o náboru nových děvčat ve věku 5 až 9 let. Exhibice a nábor moderní gymnastiky se koná ve čtvrtek 14. června 2012 od 18:00 do 19:00 hodin v tělocvičně Střední pedagogické školy v Karlových Varech - Drahovicích, Lidická 40.


Více informací najdete na www.gymnastika-kv.cz.


Navzdory tomu, že letošní sezóna nezačínala pro oddíl moderní gymnastiky kvůli odchodu hlavní trenérky vůbec dobře, se podařilo díky úsilí trenérek Nory Nyčové a Miroslavy Špičkové a s vydatnou podpory rodičů gymnastek nacvičit připravené sestavy a zúčastnit se všech důležitých závodů.
Ze čtyř karlovarských gymnastek, které letos bojovaly na oblastních přeborech v Plzni o postup na mistrovství České republiky, uspěly tři, z toho na zlaté příčce Klára Tamchynová v kategorii nadějí mladších a se stříbrem postoupila Anna Špičková v kategorii kadetek starších.


Letošní sezónu, vzhledem k existenčním problémům, které ji provázely, hodnotí hlavní trenérka Nora Nyčová nakonec jako vynikající. Zejména oceňuje výkony gymnastek, které byly srovnatelné s jinými oddíly s lepším zázemím. Nora Nyčová, která se gymnastice věnuje již od 5 let a po přestávce na vysoké škole se stala členkou a posléze trenérkou současného oddílu TJ Slavia, umí ocenit krásu tohoto sportu, výkony svých svěřenkyň i pomoc nadšených rodičů.
A právě Miroslava Špičková, jejíž dcera Anna v oddíle cvičí již 8 let, se postupně zapojovala do práce trenérky a po odchodu bývalé hlavní trenérky převzala odpovědnost za organizaci oddílu, vedení tréninků a nacvičení gymnastických sestav. Zúročila tak jak svůj vztah ke gymnastice, které se věnovala v mládí, tak i svým způsobem mateřský přístup k děvčatům v oddíle, bez ohledu na to, zdali dosahují špičkových výkonů nebo cvičí jen pro radost.


Od září 2012 má oddíl moderní gymnastiky v Karlových Varech zajištěn novou hlavní trenérku. Stane se jí Romana Salingerová, bývalá úspěšná plzeňská moderní gymnastka a nositelka mistrovské třídy. Pro novou sezónu připravuje tréninkový program, který bude zaměřen na zlepšování souladu sestav s hudbou, výrazu podání a správné provedení jednotlivých prvků.


Všechny tři trenérky se těší na nábor a nová děvčata, se kterými budou moci postavit zase úspěšnou pódiovou sestavu a ty starší by rády na MČR dovedly alespoň do první desítky ve volném programu jednotlivců moderní gymnastiky.
Oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary proto na 14. 6. 2012 připravil veřejný trénink spojený s exhibicí moderní gymnastiky a náborem nových děvčat, na který zve všechny příznivce tohoto sportu a zejména mladé zájemkyně o tento sport spojující krásu pohybu a ladnost těla.

 

Jiří Herian

 

(MR)

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·