Karlovy Vary se těší na 2. ročník

16.03.2014 00:00

Karlovy Vary vloni zažily úspěšnou běžeckou premiéru. Letos Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary odstartuje již podruhé a hned s dvojnásobným počtem běžců.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary, první mimopražský závod nové sezóny RunCzech běžecké ligy, si ihned získal srdce běžců. V sobotu 24. května zavítá do Karlových Varů 4 200 běžců, z toho se 3 000 vydá na půlmaratonskou trať a 1 200 se zúčastní dm rodinného běhu na 3 km. Proslulé lázeňské město láká nejen sportovními zážitky, ale především jedinečnou tratí, která vede po karlovarské kolonádě a nově i kolem dostihového závodiště.

 

„Pro Karlovy Vary je půlmaraton vrcholná sportovní akce. Město poskytuje závodu finanční podporu i technickou a organizační součinnost ze strany městské policie, dopravního značení apod,“ říká primátor Petr Kulhánek.

 

Petr Kulhánek je sám vynikajícím běžcem a závodů RunCzech běžecké ligy se pravidelně účastní. Nemohl si nechat ujít ani loňský premiérový ročník. „Jednotlivé půlmaratony a maratony se těžko srovnávají, ale na domácí půdě pracuje hlava úplně jinak. Lidé okolo trati vás ženou vpřed a díky tomu jsem si zde zaběhl svůj prozatím nejlepší půlmaratonský čas 1:34:59. Letos bych se chtěl dostat pod 1:30,“ přeje si.

„Akce RunCzech zviditelní celý kraj a my jsme rádi, že ho můžeme podpořit. Karlovarský kraj přispěje na letošní ročník 400 tisíc, kromě toho závod propagujeme na veletrzích v zahraničí,“ dodal Václav Sloup, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

 

„Přes dvojnásobné navýšení kapacity oproti loňskému roku je kapacita již z 80 % naplněna, což je dobrým signálem i pro Karlovy Vary. Díky Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se město dostává do povědomí jako sportovní město v Česku i v zahraničí,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru. „Pro příští rok bychom se chtěli ucházet o stříbrnou známku kvality od Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Splníme-li náročná kritéria IAAF a toto prestižní ocenění získáme, bude Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary v kalendáři světových závodů po boku Toronta, Madridu, Benátek nebo Hong Kongu.“

 

Součástí programu závodního dne je také dm rodinný běh s 3 km dlouhou trasou. „Registrace na dm rodinný běh jsou již otevřené. Na startu se objeví i Lukáš Bauer a Kateřina Neumannová,“ prozrazuje Zoran Bartek z organizačního týmu. Svou účast na tiskové konferenci přislíbil i Václav Sloup se svým vnukem.

 
Zdenka Pecková
PR & Media
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·