Karlovy Vary se pyšní zlatou známkou IAAF

04.02.2016 12:53

 

 

 

 

Co mají společného Berlín, Londýn, New York, Paříž a Karlovy Vary? Řadí se do elitní světové společnosti měst oceněných zlatou známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací IAAF! Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary nejvyšší ocenění získal rekordně brzy – už po třetím ročníku. Symbolickou zlatou plaketu ve středu z rukou prezidenta organizačního výboru RunCzech Carla Capalba převzali primátor Karlových Varů Petr Kulhánek a hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160204125457_001_ls.png

Foto, zdroj: RunCzech

 

Zlatou známkou IAAF se pro rok může pyšnit pouhých 35 měst na celém světě, Mezinárodní asociace atletických federací IAAF jich celkem udělila 43. Sedm z nich připadá na sedmičku závodů RunCzech běžecké ligy. „To, že Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary získal zlatou známku, je určitě skvělé. Pro nás ale pořádání běžeckých závodů není jenom o oceněních, časech a rekordech. Myslíme hlavně na lidi, na samotné běžce, pro které i letos připravíme více než stoprocentní servis,“ říká Carlo Capalbo.

 

Jedním z tisíců závodníků, kteří se 21. května proženou po kolonádě, bude opět i karlovarský primátor Petr Kulhánek. Vášnivý běžec si pro letošní ročník dal smělý cíl. „Budu útočit na hodinu a půl. Poslední dva roky se mi nějak nedařilo tuto hranici prolomit a teď už se těším na další pokus,“ usmívá se primátor, kterého nyní k běhání může motivovat i zlatá plaketa. Půlmaraton budou opět doprovázet určitá dopravní omezení, na bezpečnost bude dohlížet policie, městská policie a stovky organizátorů. „Když vezmu dopady na obyvatele, které trvají krátce a nejsou nikterak velké, a přidanou hodnotu, kterou závod do Karlových Varů přináší, je to neporovnatelné,“ dodal Kulhánek.

 

K udělení zlaté známky IAAF je třeba splnit celou řadu přísných kritérií. Nejvyšší ocenění Mezinárodní asociace atletických federací do Karlových Varů přiláká kromě elitních atletů tisíce výkonnostních běžců a dalších návštěvníků, kteří ve městě utratí přes 25 milionů korun. Tento přínos Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary vítá hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. „Půlmaraton podporujeme od prvního ročníku. Považuji jej za jednu z nejdůležitějších událostí našeho kraje, která k nám přitahuje davy návštěvníků a slouží coby skvělá propagace,“ uvedl hejtman. On sám sice maratonky neobuje, ale přislíbil, že bude rozdávat medaile malým běžcům v cíli dm rodinného běhu.

 

Ten je podstatnou součástí závodního dne. Nesoutěžní běh, který je určený celým rodinám a měří přes tři kilometry, poběží 2 000 lidí. Pro mladé běžce je určený i další projekt z dílny RunCzech. Juniorský maraton se v Karlových Varech běží ve čtvrtek 7. dubna a je určený desetičlenným štafetám složeným ze studentů středních škol. „Juniorský maraton letos slaví 20. narozeniny a za tu dobu se stal nedílnou součástí našeho kalendáře. Je to skvělá akce, která rozběhá tisíce mladých lidí,“ zve Capalbo k účasti a návštěvě Juniorského maratonu.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160204125550_001_ls.png

Foto, zdroj: RunCzech

 

Velmi důležitou součástí závodů RunCzech běžecké ligy jsou charitativní organizace. Běžci si skrze ně mohou kupovat čísla, kromě registrace za samotný závod tak přispívají na dobrou věc. Například na SOS dětskou vesničku Karlovy Vary. „Velice si vážím spolupráce SOS dětské vesničky a RunCzech. Finance získané prodejem startovních čísel přispívají k tomu, že můžeme naše programy rozvíjet a poskytovat podporu pro stále víc a víc potřebných rodin a dětí,“ podotkla Dagmar Roučková z SOS vesničky Karlovy Vary.

 

Prezident organizačního výboru RunCzech rovněž představil svoje vize do budoucna. Kapacita letošního závodu totiž oproti loňskému roku vzrostla o 500 míst na celkem 4 000 běžců. Podle Capalba je maximální karlovarský limit ještě o něco výše. „Kapacitu postupně navyšujeme každý rok a brzy by v Karlových Varech mohlo běžet až 5 000 běžců. Víc už ale opravdu ne. Běžet půlmaraton v Karlových Varech bude stejně prestižní záležitost jako třeba v Bostonu.“

 

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se letos poběží už po čtvrté. Z nábřeží Osvobození odstartuje v sobotu 21. května v 18 hodin tři a půl tisíce běžců. O dvě hodiny dříve pak na stejném místě odstartuje dm rodinný běh. Kapacita závodu je v tuto chvíli naplněná ze 70 procent. Registrovat se je možné na www.runczech.com.

 

 

Zdroj: TZ RunCzech

LPP


 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·