Karlovy Vary se připravují na dopravní omezení spojená s půlmaratonem

15.05.2015 20:47

 

V sobotu 23. května odstartuje již 3. ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Na start závodu, který byl pro letošní rok poprvé oceněn stříbrnou známkou kvality Mezinárodní asociace

atletických federací IAAF a zařadil se tak mezi světovou elitu silničních běhů, se v 18 hodin postaví přední světoví vytrvalci spolu s 3 500 běžci z celé České republiky i ze světa. Dvě hodiny před nimi vyrazí 1 600 běžců na 3 km dlouhou trať oblíbeného rodinného běhu.

Velkolepá sportovní podívaná si vyžádá nezbytná dopravní omezení. Na trase závodu se již s předstihem rozmisťuje přechodné dopravní značení s dodatkovými tabulkami, které vymezují termín platnosti. Během víkendu budou na lampy veřejného osvětlení na trase půlmaratonu umístěny informační tabule s upozorněním, že se motoristé pohybují v zóně dotčené závodem a se žádostí o přeparkování vozidla v době konání závodu mimo tuto zónu.

Obyvatelé z lokalit na trase půlmaratonu byli organizátory o dopravních omezeních informováni prostřednictvím letáků, v předvečer samotné akce budou o omezení provozu a možnostech vjezdu a výjezdu z omezených oblastí informovat motoristy i pracovníci bezpečnostní služby.

Ve čtvrtek 21. 5., v pátek 22. 5. od 9:00 do 17:00 a v den závodu v sobotu 23. 5. od 11:00 do 22:00 hodin bude k dispozicibezplatná dopravně-informační telefonní linka 800 165 102.

Podrobné informace o dopravních omezeních včetně informací o výlukách linek MHD a vlakové dopravy jsou se stažení na internetových stránkách organizátora Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary www.runzcech.com nebo na stránkách Magistrátu města Karlovy Vary www.mmkv.cz.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·