Karlovy Vary se obléknou do světelného hávu

29.08.2016 11:09

 

Významné budovy města a další místa se v prvních zářijových dnech obléknou do světelného hávu. Stane se tak v rámci Festivalu světla. Jedna z vrcholných akcí oslav narození Karla IV. se uskuteční ve dnech 2. a 3. září, vždy ve večerních hodinách.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160829111220_001_ls.png

Po oba večery se budou na osmi místech města odehrávat audiovizuální show z produkce společnosti Borovka Event (www.borovka.cz). Cesta po trase Alžbětiny lázně – Císařské lázně bude plná světla a zvukových efektů a stane se oslavou Největšího Čecha a zakladatele města. Pomocí hi-tech multimediálních prvků ho představí jako mimořádnou personu politických a kulturních dějin a zároveň dá vyniknout místům, na kterých se bude odehrávat.

Trasa Královské cesty Karla IV. bude mít 8 zastávek propojujících videomapping, komponování světlem, laserové bludiště apod. Ve Dvořákových sadech bude pátek večer zřízen „Music & Food Point".

Všechna představení budou přístupná zdarma, jednotlivé show potrvají nepřetržitě nebo se budou v krátkých intervalech opakovat v čase od 20:30 do 24:00.

 

 

Program Festivalu světla 2. a 3. září 2016

 

 

KAREL IV. – BUDOVATEL

Alžbětiny lázně

 

Videomappingová show oslavuje Karla IV. jakožto budovatele, který se zasadil o rozkvět architektury a měst českých zemí.
Čas programu: 20:30 - 24:00, osmiminutová show se bude opakovat každých 15 minut

 

 

KAREL IV. – PANOVNÍK

Hotel Thermal

 

Lasermapping - podobizna Karla IV. promítaná na skálu za hotelem Thermal, připomínající pevnost a stabilitu vlády panovníka Karla IV.
Čas programu: 20:30 - 24:00


 

KAREL IV. - VZDĚLANEC, LINGVISTA

Mluvící strom ve Dvořákových sadech
 

Videomappingová hra s nejstarším stromem Dvořákových sadů, Dvořákovým platanem, který se pyšní věkem přes 200 let. Strom jakožto symbol dlouhého věku a vědění bude promlouvat v jazycích, kterými Karel IV. mluvil.

Čas programu: 20:30 - 24:00

 

 

MUSIC & FOOD POINT

Dvořákovy sady - pátek 2. září, 20.00-24.00

Hudební cesta světla

Abstract chill v podání legendy československého DJingu

DJ Liquid A + live vox Bára (Yellow Sisters)


 

KAREL IV. - CESTOVATEL
Sadová kolonáda

Vydejte se do doby cestovatelů a objevování nových světů. Do doby, kdy byla mapa drahou komoditou a cestovatelé se orientovali převážně podle hvězdné oblohy. Vyzkoušejte si na vlastní kůži putování po hvězdných cestách a otestujte svou orientaci v prostoru v laserovém bludišti.
Čas programu: 20:30 - 24:00

 

 

KAREL IV. - STÁTNÍK
Mlýnská kolonáda
 

Stejně tak, jako se musí hudbě přizpůsobovat světlo uvnitř Mlýnské kolonády, musel i Karel IV. moudře reagovat na politické dění doma i ve světě. Karla IV. jakožto státníka oslaví Duhový koncert - světelná show doprovázená reprodukovanou hudbou Karlovarského symfonického orchestru.
Čas programu: 20:30 - 24:00
 

KAREL IV. - ESTÉT

Tržní kolonáda
 

Karel IV. jako milovník umění se připomene při komponování světlem. Složte si vlastní hudbu a vytvářejte světelné efekty přímo v Tržní kolonádě.
Čas programu: 20:30 - 24:00KAREL IV. – MECENÁŠ
Divadelní lávka


Divadelní náměstí a blízké Vřídlo jako pomyslné srdce lázeňské části Karlových Varů jsou inspirací show „na vodě“. Audiovizuální program (Waterscreen), při kterém se za hudebního doprovodu promítá do stěny tvořené z vody a vodní mlhy, představí Karla IV. jako významného mecenáše.
Čas programu: 20:30 - 24:00, pětiminutová show se bude opakovat každých 15 minut

 

 

KAREL IV. - VIZIONÁŘ
Císařské lázně

 

Videomapping - audiovizuální show promítaná na průčelí budovy Císařských lázní. Velkolepá show oslavuje Karla IV. jako vizionáře, který se nebál snít o svých cílech a následně je realizovat.
Čas programu: 20:30 - 24:00, osmiminutová show se bude opakovat každých 15 minut


 

Kompletní program na 700.karlovyvary.cz nebo www.mmkv.cz.

 

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·