Karlovy Vary pokračují ve spolupráci s kalifornským Carlsbadem

11.04.2013 16:41

Ve dnech 3. – 9. dubna navštívila partnerské město Carlsbad v Kalifornii, USA, tříčlenná delegace Karlových Varů. Zprávu o pracovní cestě přináší primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

 

Následujíce zvyklostí z minulosti jsme přijali pozvání našeho partnerského města Carlsbad v Kalifornii a dodrželi tak partnerský závazek, aby jej alespoň jednou za čtyři roky reprezentace Karlových Varů navštívila. Partnerská smlouva mezi městy byla uzavřena v roce 1991 a nutno přiznat, že naše tříčlenná návštěva ve srovnání s těmi minulými je minimální jak počtem cestujících, tak dobou pobytu.

Do Carlsbadu jsme odjeli s cílem oživit vztahy mezi našimi městy, které byly od roku 2008 ve srovnání s obdobím předchozím v útlumu. Vymezili jsme čtyři oblasti, na kterých je možno partnerství stavět: výměnné studentské pobyty, společné aktivity v oblasti kultury, výměnné pobyty sportovců a obchodní spolupráce zejména v oblasti lázeňství a cestovního ruchu. K naplnění těchto cílů byl také přizpůsoben program našeho pobytu.

Se starostou Carlsbadu Mattem Hallem jsme se sešli kromě oficiálních příležitostí celkem ke čtyřem jednáním, jejichž výsledkem je vzájemná shoda k podpoře ze strany municipalit ke spolupráci ve všech jmenovaných oblastech. Koordinaci za město Carlsbad povede předseda městské komise pro partnerská města Tom Hersant, který s již konkrétními nabídkami vzájemné výměny přijede na zahájení lázeňské sezóny.

Setkali jsme se také s prezidentem místní obchodní komory, jejímž cílem je vytipovat partnery, nejen na poli cestovního ruchu, které by bylo možno propojit ke spolupráci s našimi subjekty. S tím samým cílem jsme jednali s ředitelkou World Trade Centre Sand Diego, přičemž pole působnosti této organizace nezahrnuje pouze Kalifornii, ale také severní část Mexika. Při identifikaci možných kontaktů v obchodní oblasti se hovořilo jak o tradičních produktech našeho regionu - sklo a porcelán, tak zejména o oblasti lázeňství. Vzhledem k dlouhé tradici karlovarského lázeňství, jeho dobrému jménu a cenové dostupnosti ve srovnání s místní nabídkou lázeňských pobytů se nabízí možnost posílit klientelu z této oblasti v českých lázních. Absolvovali jsme také jednání se zástupci nejvýznamnějších hotelových resortů, kteří naopak vidí potenciál začlenit do své lázeňské nabídky prvky karlovarské léčby. Samozřejmě není možno zde nahradit karlovarské unikátní přírodní zdroje, je však možné zdejším klientům představit tradiční karlovarský přístup k lázeňství, který je odlišný od toho amerického – například klasickou balneologii, balneoterapii či fangoterapii. Tady je právě možnost využití propojení našich měst Karlovy Vary - Carlsbad, kdy klientům v Carlsbadu mohou být nabídnuty procedury, které jsou součástí naší léčby a mohou být tak motivací k lázeňským pobytům u nás. Také proto byla již předběžně domluvena návštěva Carlsbadských hoteliérů v Karlových Varech na podzim, kdy by se seznámili jak s karlovarskými procedurami, tak s produkty, které se vážou k vřídelní vodě a je možné je distribuovat, zejména vřídelní sůl a výrobky z ní vycházející.

Vzhledem k počtu jednání, které jsme si vyžádali i na místě, a omezenému času musel být redukován i doprovodný program připravený hostiteli, takže na řadu místních atrakcí, „sightseeings“, původně v programu naplánovaných, ani nedošlo.

Naši snahu klást důraz na pracovní témata koneckonců ocenil i starosta Matt Hall ve svém dopise po skončení naší návštěvy. Vyzdvihl především snahu o společnou výměnu v oblasti kultury a sportu, vzájemnou prezentaci a nabídku specifik rozdílných podob lázeňství obou měst, a možnosti budoucí obchodní spolupráce. Jménem města vyhlásil den našeho prvního setkání, 4. duben, dnem partnerství měst Carslbad – Karlovy Vary. Nyní se samozřejmě budeme společně snažit toto velmi pozitivní klima využít ve všech zmiňovaných oblastech spolupráce.

 

http://img9.rajce.idnes.cz/d0902/7/7887/7887391_8d06c3cfc9eb9231896bd17b69344404/images/CarlsbadCA-KarlovyVary.jpg

Starosta Carlsbadu předává primátorovi Karlových Varů deklaraci o vyhlášení 4. dubna Dnem partnerství měst Karlovy Vary a CarlsbadJan Kopál
Tiskový mluvčí
Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·