Karlovy Vary mají své mobilní aplikace

08.11.2013 00:00

V průběhu podzimu byly uvedeny do života dvě mobilní aplikace města Karlovy Vary, které jsou určeny jak občanům města, tak jeho návštěvníkům.

 

Mobilního průvodce pro návštěvníky města Karlovy Vary vytvořila společnost LWI. Návštěvníkům města tak bude k dispozici průvodce, kde snadně a přehledně naleznou základní informace ke své návštěvě. Chytrý telefon (se systémem Android či iOS) detekuje, kde se návštěvník nalézá a doporučí mu zajímavá místa v okolí, vč. jejich vykreslení na mapě. Zároveň doporučí i výlety do blízkého okolí. 

 

Výhodou této aplikace je vlastní redakční systém, který přes webové rozhraní umožňuje INFOCENTRU (jako správci) 100% kontrolu nad obsahem, aniž bychom museli pro každou úpravu kontaktovat firmu.

 

V současné době jsou aplikace v českém jazyce, během zimy bude návštěvnická aplikace přeložena do angličtiny, ruštiny a němčiny.

 

Mobilní aplikace InCity je univerzálním řešením informovanosti prostřednictvím chytrého mobilního telefonu (smartphonu). Tematickým rozdělením se týká nejen obyvatel města, ale také základními funkcemi slouží jako stručný průvodce. Karlovy Vary jsou jedním z měst, které aplikace obsahuje.

 

Svým obsahem je zaměřena především na praktické informace o městě a jeho vybavenost. Občané zde naleznou základní informace o činnosti magistrátu města Karlovy Vary, vč. možnosti hlášení závad přímo z telefonu podpořenou fotografií z daného místa a přesnou lokací, či kontakty na jednotlivá pracoviště úřadu. Aplikace je doplněna o informace o akcích a památkách v Karlových Varech. Díky zaměření na občany města je vítaným doplňkem webu Magistrátu města Karlovy Vary www.mmkv.cz i informačního turistického portálu www.karlovyvary.cz, který nabízí obsahově hlubší verzi informací prostřednictvím mobilní verze webu.

 

Odkazy na tyto aplikace budou uvedeny také na stránkách www.karlovyvary.cz.

 

Odkazy ke stažení:

LWi          Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.projects.A0003)

                        iOS    – ve fázi schvalování

InCity          Android -   https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.intelis.mobile.smartcity.android

                          iOS -   https://itunes.apple.com/cz/app/incity/id657766633

 

Jan Kopál
Tiskový mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·