Karlovy Vary a Varberg se dohodly na společném postupu

26.04.2016 13:51

 

Dohoda byla učiněna během pracovní cesty primátora Petra Kulhánka a jeho prvního náměstka Čestmíra Bruštíka, kteří navštívili Varberg na pozvání tamější radnice ve dnech 20.–22. dubna. Jejich hostiteli byli předseda zastupitelstva Gösta Bergenheim, starostka města Ann-Charlotte Stenkil a další představitelé varberské samosprávy a institucí města.

 

Cílem spolupráce obou měst pro další období je výměna zkušeností, osob a informací v šesti důležitých oblastech. Ve vzdělávání by se měly každoročně konat výměnné pobyty nejen žáků a studentů, ale také pedagogů škol. V kultuře, stejně jako sportu a volnočasových aktivitách se počítá nejen s výměnami umělců a sportovců, města chtějí diskutovat také o tom, jak budovat a provozovat například sportovní a volnočasová zařízení. Za velice důležité považují obě města také dialog s veřejností a z něj vycházející strategické plánování rozvoje měst, o čemž hodlají nejen diskutovat, ale také se vzájemně seznamovat s praktickými příklady. V neposlední řadě obě města spojuje jejich turistický a lázeňský potenciál, proto se chtějí zaměřit na networking i zkušenosti s lázeňstvím a destinačním managementem. Česky řečeno – chtějí hledat způsoby, jak spolupracovat s ostatními turistickými cíli a jak oslovit co nejvíce možných klientů a vzbudit jejich zájem.

 

Města uzavřela dohodu, že prověří své možnosti spolupráce v uvedených oblastech a uspořádají společnou videokonferenci, v níž proberou konkrétnější návrhy. Upřesněné návrhy si mají města sdělit do září 2016, poté rozplánují konkrétní aktivity v každé z oblastí.  

 

Partnerství obou měst trvá už od roku 2004, první kontakty byly navázány v roce 2003. Podobně jako Karlovy Vary je Varberg lázeňským městem, jde o přímořské lázně. Patří k nejoblíbenějším letoviskům ve Švédsku a je pravidelně oceňováno za kvalitu služeb a prostředí. Městská aglomerace Varberg má 62 tisíc obyvatel.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·