Karlovarský primátor přijal úspěšné basketbalistky Prvního českého gymnázia

14.03.2013 22:10

Studentky Prvního českého gymnázia v Karlových Varech vyhrály v polovině února republikové finále středních škol v basketbalu a zajistily si tak postup na Světové středoškolské hry na Kypru.

Se svým úspěchem se přišly pochlubit primátorovi města Karlovy Vary Petru Kulhánkovi. Během neformálního setkání se primátor se zajímal o cestu, kterou mladé hráčky urazily od základních kol v rámci okresu Karlovy Vary až do republikového finále. Řeč byla o soupeřkách a systému hry na světových hrách a o šancích na úspěch. Basketbalistkám pak popřál hodně štěstí, dobrou hru a hratelné soupeře. 

Basketbalistky Prvního českého gymnázia se dokázaly prosadit v konkurenci desítek týmů z celé republiky, vítězně prošly i finálovým turnajem, kde dokázaly mimo jiné porazit i favorizované Strakonice a svým výkonem si zajistily účast na Světových středoškolských hrách na Kypru. Světového finálového turnaje se zúčastní 24 týmů, hrát se bude podle pravidel ženského basketbalu a turnaj odstartují boje v základních skupinách. Soupeřkami karlovarských hráček ve skupině budou středoškolské týmy z Číny, Irska a Chorvatska.

Účast na Světových středoškolských hrách na Kypru vybojovaly: Anna Štěříková, Eva Moučková, Hana Gašicová, Petra Klímová, Zora Hrabáková, Bára Stefanovičová, Kateryna Vatashchuk. V doprovodu trenérek Mgr. Kateřiny Pavlasové a Mgr. Dany Ančincové budou v dubnu na Kypru nejen bojovat pod vysokými koši, ale také reprezentovat a propagovat Karlovy Vary a Českou republiku. Vedle propagačních materiálů proto připravují i jedno taneční vystoupení, nacvičují polku.

 

http://img13.rajce.idnes.cz/d1303/7/7823/7823709_42d1ce96064f635aea4f44b6c3e583bd/images/basket3.jpg

 

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·