Karlovarský kraj zve na Den Cyklostezky Ohře

27.05.2015 11:40

 

 Den Cyklostezky Ohře s překvapením a zajímavými dárky pro účastníky chystá Karlovarský kraj.  Akce určená pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, se odehraje v sobotu 13. června od 11 do 16 hodin ve Svatošských skalách u Karlových Varů při příležitosti oslav 15 let od založení krajů a otevření dalšího 2,2 kilometru dlouhého úseku cyklostezky od Svatošských skal k Doubskému mostu v Karlových Varech.

Cykloturisté, kteří si chtějí výlet zpestřit, se do pondělí 8. června mohou zaregistrovat na internetových stránkách Karlovarského kraje (http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/media/cyklo-registrace.aspx). Během posledních dvou dnů před akcí - 11. a 12. června - si pak v infocentru v Chebu, Kynšperku, Sokolově, Lokti nebo v Karlových Varech vyzvednou plastové „allinclusive“ pásky na ruku. V sobotu 13. června se po dojezdu k promostanu Karlovarského kraje v areálu „Svatošky  - dětský ráj“ dočkají odměny a občerstvení.

Dospělí obdrží speciální tričko s logem Cyklostezky Ohře a lahev minerálky Korunní. Děti si vyberou z pestré nabídky dárků, která zahrnuje například pexeso, přívěsek, batůžek či sadu pastelek s omalovánkami. K tomu dostanou jogurtový nápoj Hollandia a mohou navíc zdarma skotačit na obří trampolíně a v lanovém centru areálu „Svatošky - dětský ráj“. Zdarma budou k dispozici i vuřty a opéci si je mohou u táboráků. Pro nejmenší bude připraveno brouzdaliště.

O dobrou náladu se u promostanu Karlovarského kraje postará živá hudba, k dispozici budou propagační letáky a mapy Cyklostezky Ohře. Dárky však dostane pouze prvních dvě stě zaregistrovaných zájemců. „Otevření nového úseku cyklostezky ze Svatošských skal k Doubskému mostu vidím jako skvělou příležitost pozvat co nejvíce zájemců a rodin s malými dětmi k projížďce a vyzdvihnout, jakým fenoménem se cyklistická trasa vedoucí napříč regionem stává,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Dosud měli cyklisté od Chebu do Karlových Varů k dispozici 68 km cyklostezky. „Nyní jsme připojili další část a plánujeme dostavbu úseků směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Zorganizováním Dne Cyklostezky Ohře chceme veřejnosti ukázat, jak se Karlovarský kraj snaží reagovat na stoupající oblibu cykloturistiky. Myslím, že by se tato akce měla stát tradicí,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Oblíbená Cyklostezka Ohře, kterou kraj buduje od roku 2004, vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod středověkým hradem v Lokti, skrz Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Asfaltovou a místy písčitou trasu si oblíbily tisíce cyklistů proto, že je bezpečná a bez převýšení. Vede až na výjimky mimo silnice a díky nenáročnému profilu se nikdo nemusí bát, že by jízdu nezvládl. Na trase navíc řada restaurací a bufetů nabízí příjemnou zastávku s občerstvením.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·