Karlovarský kraj znovu udělí příspěvky pro firmy na inovace

24.03.2015 18:36

 


 Karlovarský kraj i letos podpoří inovativní přístup regionálních firem k rozvoji výroby a podnikání. Rozdělí příspěvky na inovace, které vyplácí z krajského rozpočtu. Ve veřejné soutěži uspělo celkem 12 firem, jež chtějí spolupracovat na výzkumu a inovacích s vysokými školami nebo vědeckými institucemi z celé ČR

Zájem o inovační vouchery se každoročně zvyšuje. „Celkem v tomto roce mezi žadatele rozdělíme přibližně 1 milion 951 tisíc korun. Tyto příspěvky jsou nástrojem, díky němuž kraj může podpořit rozvoj místních firem. Regionální podnikatelé tak mohou zmodernizovat výrobu s využitím vysoce kvalitních znalostí, které pro ně v našem regionu nejsou dostupné a jejichž získání se neobejde bez spolupráce s výzkumnými a vědeckými pracovišti,“ vysvětlil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel s tím, že udělení příspěvků musí schválit krajské zastupitelstvo. Každý žadatel může získat příspěvek až do výše 170 tisíc korun.

Mezi oslovenými poskytovateli znalostí jasně vede Západočeská univerzita v Plzni – téměř třetina finančních příspěvků byla přidělena v uplynulém období na spolupráci s některou z jejích fakult, ať už šlo o fakultu ekonomickou, strojní nebo fakultu aplikovaných věd.  Oborové zaměření firem, které vouchery získaly, je různorodé  - od tradičních strojařských firem a výrobce hudebních nástrojů přes oblast služeb až po zpracovatele odpadů.

 


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP
 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·