Karlovarský kraj získal finance na projekty zaměstnanosti v regionu

11.09.2014 08:14

 

 Karlovarský kraj pokračuje v boji s nezaměstnaností. Kromě podpory rozvoje průmyslových zón a snahy o dobudování páteřní rychlostní silnice se soustředí na projekty zaměstnanosti, na které lze čerpat evropské peníze. Aktuálně se mu podařilo uspět hned se dvěma žádostmi o finance, které půjdou na projekty pro nejvíce ohrožené skupiny obyvatel. Těmi jsou mladí lidé do 25 let, nezaměstnaní ve věku nad 50 let a hendikepované či jinak znevýhodněné  osoby.

O peníze z EU žádal Karlovarský kraj v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ).„Jsem velmi rád, že Karlovarský kraj jako žadatel společně se svými partnery uspěl. Náplní projektů jsou motivační kurzy, pracovní diagnostiky, rekvalifikace a následně pomoc při vytváření nových pracovních míst pro uchazeče o zaměstnání ze skupiny mladých do 25 let a ze skupiny uchazečů o zaměstnání ve věku nad 55 let. Bude tak podpořeno celkem 250uchazečů o práci,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák, který měl na starosti přípravu a realizaci obou projektů.

Projekt pro mladé  s názvem Nestůj a pojď!se kromě rekvalifikací a zaměstnávání zaměří také na tvorbu metodického materiálu vzdělávacího programu  "Jak nejlépe na trh práce", který bude ověřován na středních školách v Karlovarském kraji. V rámci projektu  Jedeme dál!se bude hlavní pozornost věnovat skupině nezaměstnaných ve věku nad 55 let. Tito lidé budou mít při hledání nového zaměstnání k dispozici poradenství a osobní koučing. „Těší mě, že jednak díky projektům dokážeme dát mladým lidem "praxi",která jim tak často chybí, ale také můžeme pomoci lidem, kteří ztratili zaměstnání a ocitli s v nelehké životní situaci,“ dodal Miloslav Čermák.

Projekty byly připravovány v partnerské  spolupráci s Asociací nestátních neziskových aktivit Karlovarského kraje, která zastřešuje na území kraje neziskové organizace, a s krajem úspěšně spolupracuje již od roku 2009. Dalšími partnery jsou pak Krajská rada dětí a mládeže Karlovarska a vzdělávací akademie BFZ o.p.s.„Při realizaci projektů budeme samozřejmě velmi úzce spolupracovat i s Úřadem práce, který je neodmyslitelným partnerem obou projektů. Karlovarský kraj ve spolupráci s uvedenými partnery navíc připravuje svůj třetí projekt, který přihlásí do nyní nově vyhlášené závěrečné výzvy v oblasti zaměstnanosti. Tento projekt se bude věnovat zejména hendikepovaným a jinak znevýhodněným osobám,“popsal náměstek.

Další dobrou zprávou pro region je, že se svým projektem „ Ze školy odpovědně na trh práce“ uspěla i Krajská hospodářská komora. Tento projekt společně s projekty dalších žadatelů Rada Karlovarského kraje doporučila k podpoře. 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·