Karlovarský kraj vydal knihu věnovanou houbám

10.01.2017 20:20

 

 

 

Milovníci přírody se mohou těšit na unikátní knihu s názvem „Vzácné a ohrožené houby Karlovarského kraje“. Jedná se o první publikaci, která podává informace o tajemném světě těchto organismů vyskytujících se přímo na našem území.

„Kniha, jejímiž autory jsou Martin Chochel a Daniel Hrčka, vychází v nákladu dvou tisíc kusů. Karlovarský kraj tak doplnil edici, která v současné době čítá pět publikací vztahujících se k přírodě našeho regionu,“ uvedl radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky Karel Jakobec.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170110202427_001_ls.png

Ilustrační foto LPP

Čtenáře jistě potěší bohatý obrazový materiál.Nejedná se však o atlas hub s vyčerpávajícím výčtem jednotlivých druhů. Dokonce i čerstvě po uzávěrce byly nově nalezeny další druhy, které by si do budoucna jistě zasloužily publicitu. „Cílem publikace je seznámení běžného houbaře nebo zájemce o přírodu s tím, že kromě základního dělení hub na jedlé a prašivky, existuje celá řada zajímavých a vzácných druhů, které si zasluhují naši pozornost a ochranu a které není třeba hledat jen v lese, ale prakticky všude kolem nás,“dodal Martin Chochel.

Zájemci si mohou knihu i další tituly z edice Karlovarského krajezapůjčit v knihovnách či si je bezplatně vyzvednout na krajském úřadě v kanceláři číslo C 231.Již nyní se o ně přihlásili i čtenáři ze zahraničí.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·