Karlovarský kraj se představil na veletrhu v Kazachstánu

28.04.2016 12:12

 

 V polovině dubna se Karlovarský kraj společně s ostatními regiony republiky prezentoval na 16. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu KITF Almaty v Kazachstánu. Návštěvníci veletrhu se u stánku České republiky mohli seznámit s nabídkou kraje zaměřenou především na léčebnou lázeňskou péči, památky nebo přírodní krásy regionu.

 

„Veletrh v Almaty je velkou událostí cestovního ruchu ve střední Asii, letos navíc s novou sekcí zaměřenou na léčebnou a zdravotní turistiku. Proto považuji za velmi přínosné, že právě Karlovarský kraj měl možnost prezentovat své atraktivity,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček, který kraj na akci zastupoval společně s náměstkem hejtmana Miloslavem Čermákem.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160428121441_001_ls.png

 

V rámci stánku České republiky zajistil Karlovarský kraj bezplatný prospektový servis pro dvaadvacet společností z našeho regionu a aktivně nabízel jejich služby. Zaměřil se ale také na propagaci turistického portálu Živý kraj www.zivykraj.cz a jeho ruské mutace www.living-land.eu.„V průběhu veletrhu využili návštěvníci konzultační a poradenskou činnost pro cestovní kanceláře, ale informace jsme poskytovali také individuálním zájemcům o ozdravné nebo turistické pobyty v našem kraji,“ uvedla Elena Hávová z oddělení cestovního ruchu krajského úřadu.

Zástupci Karlovarského kraje sev průběhu akce setkali s  tajemníkem obchodně-ekonomického oddělení Velvyslanectví České republiky v Kazašské republice Lubošem Jozou a diskutovali o další možnosti spolupráce mezi oběma institucemi. „Představitel velvyslanectví nám poděkoval za aktivní prezentaci lázeňství, protože tuto činnost považuje za podporu svého úsilí v oblasti ekonomické a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi. Domluvili jsme se také, že osloví vedení kraje ohledně účasti regionu na světové výstavě EXPO 2017, až bude blíže známý koncept účasti ČR na této akci,“ dodal Petr Zahradníček. Krajští radní dále nabídli spolupráci při organizačním zajišťování famtripů a presstripů, které by připravil zastupitelský úřad. Hovořilo se i o možné obnově přímé linky ČSA z kazašské metropole do Prahy.

 

Kromě prezentace v Almaty se Karlovarský kraj v jarních měsících letošního roku představil také návštěvníkům veletrhu MITT Moskva a Leto Jekatěrinburg.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·