Karlovarský kraj předal ceny vítězům soutěže Zlatý erb

16.03.2017 16:04

 

Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásil krajské kolo 19. ročníku soutěže Zlatý erb. Výhercům ve třech kategoriích dnes na krajském úřadě předala hodnotné ceny hejtmanka Jana Vildumetzová spolu s organizátory soutěže.

 

Karlovarský kraj se do soutěže Zlatý erb zapojil poprvé a zúčastnit se jí mohla všechna města a obce kraje. Jejím cílem je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace pro další zlepšování. „Soutěžící, kteří se přihlásili do krajského kola, hodnotila odborná porota. Ta se zaměřila na internetové stránky a elektronické služby měst a obcí a posuzovala především povinně zveřejňované informace, kvalitu úřední desky či přehlednost a výtvarné zpracování webu,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170316160750_001_ls.png

 

Místní samosprávy soutěžily ve třech kategoriích, a to o nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a Smart City a nejlepší elektronická služba. Ceny, které města a obce využijí při své práci, spolu s diplomy získali první tři umístění z každé skupiny.

 

Výsledky soutěže

 

Nejlepší webové stránky města

1. místo – Cheb

2. místo – Karlovy Vary

3. místo – Mariánské Lázně

 

Nejlepší webové stránky obce

1. místo – Andělská Hora

2. místo – Velká Hleďsebe

3. místo – Hory

 

Smart City a nejlepší elektronická služba

1. místo – Mariánské Lázně (průvodce městem)

2. a 3. místo – Cheb (encyklopedie města,veřejné zakázky)

 

Vítězové postupují do celorepublikového finále. Jeho výsledky se vyhlásí 3. dubna 2017 v rámci programu konference ISSS v Hradci Králové. Té se zúčastní představitelé vlády a parlamentu, hejtmani, primátoři a další zástupci veřejné správy. Kromě vyhlášení vítězů třech kategorií udělí na konferenci ministryně pro místní rozvoj dále také cenu za nejlepší turistickou prezentaci, kterou kromě měst a obcí mohou obdržet i kraje, regiony a turistické destinace.

 

Soutěže se aktivně zúčastnila města a obce z celé republiky. Celkově se letos zapojilo 504 projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než polovinu.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·