Karlovarský Kraj podpoří exkurze školáků do ekofarem

14.02.2016 20:24

 

 

Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

 

„Tento způsob podpory realizujeme již od roku 2012 a každoročně je zájem škol obrovský. Na všechny se sice nedostane, ale v letošním roce se povedlo částku navýšit o 100tisíc korun oproti loňsku na 800 tisíc korun, rozšířili jsme také nabídku exkurzí,“ informoval krajský radní Josef Hora.

 

Objednávání exkurzí spustí krajský úřad 16. února 2016. Nejdříve si škola dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt. Následně dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat. Přesný postup objednání bude zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje: http://www.kr-karlovarsky.cz/zivotni/Stranky/EVVO_skoly.aspx. V nabídce je šest možností exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, vojenské lesy a statky a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160214202654_001_ls.png

Ilustrační foto: LPP

Podle Josefa Hory si pedagogové tuto formu podpory velice pochvalují, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2015 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 132 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 4746 dětí a také 36 výjezdů do Černošína pro 1352 dětí.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·