Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči

25.01.2017 14:20

 

 Rada Karlovarského kraje odsouhlasila vyhlášení dotačního programu na podporu provozovatelů domácí hospicové péče, kteříse starajío těžce nemocné a umírající lidi. Z rozpočtu kraje byly pro tyto účely vyčleněny 2 miliony korun. Projektové žádosti bude možné předkládat v průběhu března.

Domácí hospicová péče není v současné době hrazena z veřejného zdravotního pojištění a provozovatelé těchto služeb jsou odkázání na sponzorské dary a nejrůznější příspěvky. Karlovarský kraj proto přišel s dotačním programem, který jim pomůže s financováním nezbytných provozních výdajů. „Uvědomujeme si, jakou významnou úlohu sehrávají domácí hospice v péči o těžce nemocné a umírající lidi. S jejich pomocí mohou strávit poslední okamžiky svého života v rodinném prostředí a zároveň je postaráno i o jejich blízké, kteří se musejí s nelehkou situací vypořádat,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Jan Bureš.

Příjem projektových žádostí bude probíhat v termínu od 1. do 31. března. Žadatelé mohou od Karlovarského kraje získat dotaci ve výši až 300 tisíc korun. Z přidělených finančních prostředků budou hrazeny nejenom provozní náklady, včetně výdajů na dopravu, ale také mzdové náklady. Podrobná pravidla jsou uveřejněna na internetových stránkách Karlovarského kraje v záložce „Dotace“.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·