Karlovarský kraj ode dneška na výstavě EXPO 2015

01.06.2015 15:26

 

 

Karlovarský kraj završil více než rok příprav na svou prezentaci v italském Miláně během Světové výstavy EXPO 2015. Dnes navštívili expozici regionu první návštěvníci. Otevřena bude do 15. června 2015.

 

Expozice vznikala pod vedením kurátorky Galerie umění Karlovy Vary Zdeňky Bílkové a jejím hlavním motivem je prvek vody, typický pro historii a současnost kraje. Návštěvníky vítá brána s technologií fogscreen, kdy jsou na vodní páru promítány charakteristické symboly regionu, mimo jiné relikviář sv. Maura, lázeňské oplatky, likér becherovka a v neposlední řadě i křišťálový globus, cena udělovaná v rámci Mezinárodního filmového festivalu včetně data konání letošního jubilejního festivalového ročníku.

 

„Naše prezentace má zatím u návštěvníků velmi pozitivní ohlas, všichni si chtějí zkusit projít projekční stěnou, za níž jsou k vidění skvosty ze sklárny Moser, porcelán ze společnosti Thun, Rudolf Kampf, z porcelánky Lesov. Lidé se zajímají i o nabídku lázeňských domů a hotelů,“ vysvětlil vedoucí odboru kultury krajského úřadu Radim Adamec.  Na 6. června 2015 se chystá Den Karlovarského kraje s účastí hejtmana Martina Havla a dalších zástupců regionu, s představiteli konzulátuČR v Miláně a s italskými novináři. Kromě hudebního vystoupení čeká na jednoho z návštěvníků pobytový voucher pro dvě osoby do lázeňského hotelu v Karlových Varech.

 

Zájemci o novinky z prezentace Karlovarského kraje se mohou podívat na mikrowebwww.expo.zivykraj.cz, který vznikl právě u příležitosti účasti našeho kraje na světové výstavě.

 

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·