Karlovarský kraj nechá zpracovat bezpečnostní audity vybraných nebezpečných úseků silnic

15.07.2014 19:43

 

Na silnicích v Karlovarském kraji existuje hned několik úseků, kde dochází opakovaně k dopravním nehodám s vážnými následky. Karlovarský kraj proto nechá zpracovat bezpečnostní audity vytipovaných úseků a navrhne taková opatření například v oblasti dopravního značení, aby se do budoucna problém zmírnil.

 

Tři úseky, kterých se audit týká, jsou na silnicích I. třídy a vykazují zvláštní paradox. „Přestože byly projektovány a postaveny podle platných předpisů i technických norem, zdají se být velmi přehledné a dobře vyřešené, pro řidiče je stále průjezd těmito místy problematický. Proto jsme se rozhodli připravit provedení bezpečnostního auditu, a to na rovném úseku silnice I/20 na Karlovarsku na začátku přehrady u Březové. Dále k nejnebezpečnějším patří dva úseky na silnici I/21 na Chebsku - jednak zdánlivě přehledná křižovatka u odbočky na Františkovy Lázně za čerpací stanicí Benzina, a pak také rovný úsek za Jesenickou přehradou mezi Okrouhlou a odbočkou na Salajnu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

 

 Bezpečnostní audit provede renomovaná společnost Mott MacDonald, jejíž nabídku vybral Karlovarský kraj v poptávkovém řízení. Realizace auditu i s návrhy na řešení bude stát asi 52 tisíce korun. „Bezpečnostní auditoři pozemních komunikací lépe než stavebníci vnímají silnice očima řidičů a dalších účastníků silničního provozu a dokáží navrhnout opatření, která jsou účinná, efektivní a mnohdy i poměrně levná. Může jít například o nové vodorovné značení, vodicí pruhy a čáry, které upozorní řidiče a mohou zabránit vážné kolizi,“ dodal Petr Navrátil. Bezpečnostní audit by měl být hotový do konce prázdnin. 

Zdroj: TZ Krajský úřad Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·