Karlovarský kraj láká čínské investory a turisty

31.08.2014 16:50

Na pozvání hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného navštívili náš region v polovině týdne před nadcházejícím Čínským investičním fórem v Praze představitelé čínské provincie Hebei, a poté i delegace hlavního města Peking. Hejtman představil čínským partnerům nabídku průmyslových zón v kraji a vyzval je, aby čínští turisté a návštěvníci přijeli v mnohem větším počtu vyzkoušet vysokou úroveň lázeňské péče a turistické atraktivity regionu.Seznámil je také s průmyslovými odvětvími, jež jsou pro kraj typická.

Guvernér správy provincie Hebei, která má 73 miliony obyvatel, Zhang Qingwei se zajímal o rozlohu nabízených průmyslových zón, o konkrétní možnosti spolupráce v dřevozpracujícím a těžebním průmyslu či o dovoz sklářské produkce. Čínští partneři shlédli film, jímž se region propaguje v rámci projektu Živý kraj. „Byli doslova nadšeni přírodou, množstvím kulturních památek, nabídkou hotelů, golfových hřišť a příležitostí zorganizovat v regionu pobyty pro čínské turisty například v období tamních svátků jara. Na základě našeho jednání jsem založil pracovní skupinu, která připraví konkrétní podobu jednotlivých oblastí spolupráce. Poté do nich s hospodářskou komorou zapojíme regionální firmy a společnosti z oblasti cestovního ruchu a lázeňství,“ uvedl hejtman Josef Novotný.

Snahu o navázání užšího kontaktu projevili také zástupci Pekingu. Společné aktivity pokračovaly během Čínského investičního fóra a mítinku českých a čínských reprezentantů jednotlivých regionů, které se v těchto dnech konají v Praze.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·